Ilmus esimene ülikooli ajakiri Eestis

Tartu Ülikooli kommunikatsiooniosakonna juhataja Illari Lään selgitab Eesti esimese kõrgkooli juures ilmuva ajakirja loomist: "Inforuum meie ümber on viimastel aastatel oluliselt muutunud. Senine kord nädalas ilmunud ülikooli ajaleht jäi jalgu operatiivsetele veebikeskkondadele, olles samas liiga väikse mahuga teaduse ja kõrghariduse teemadega süvitsi minekuks," räägib Lään. "Sellest tulenevalt kaasajastab ülikool nii oma väljaande formaati kui ka kogu sise- ja välisveebi keskkonda, et ajaga kaasas käia ning pidevalt kasvava informatsioonihulga juures paremini toime tulla," selgitab ta.

Kord kuus ilmuma hakkav ajakiri on ajalehega võrreldes temaatiliselt mitmekesisem, sinna mahub mitu uut rubriiki, nt persoonilugu, essee, vilistlase rubriik. "Ajakirja ülesanne on ka teadust populariseerida. Kajastame teadussaavutusi ning regulaarses rubriigis tutvustame mõnd teadustööd ja selle autorit," märgib peatoimetaja Sigrid Sõerunurk.

Ajakirja esimeses numbris on artiklid raamatukogu kehvast olukorrast, noorest teatritegijast Vallo Kirsist, intervjuud sotsiaalse kommunikatsiooni professori Marju Lauristiniga ja tarkvara professori Marlon Dumasiga, Siim Kallase meenutused ülikooliajast, tudengi reisikiri jpm.

Ajakiri ilmub iga kuu alguses ja levib tasuta ülikooli hoonetes ja ülikooliga seotud partneritele ning institutsioonidele Eesti Posti kaudu. Tiraaž on 3000, maht on varieeriv, ent ligikaudu 52 lehekülge. Ajakiri on B5 formaadis. Ajakirja saab lugeda veebis Tartu Ülikooli koduleheküljel www.ut.ee.

Lisainfo: Sigrid Sõerunurk, UT peatoimetaja, tel 737 5680, sigrid.soerunurk@ut.ee.

Norbert Kaareste
pressiesindaja