Inauguratsiooniloeng: paindlikkus uues töölepingu seaduses

Neljapäeval, 1. märtsil algusega kell 16.15 peab aulas inauguratsiooniloengu Tartu Ülikooli tööõiguse professor Merle Muda. Juttu tuleb paindlikkuse mõistest Eesti tööõiguse reformimisel.

2009. aastal jõustus Eestis uus töölepingu seadus, mis põhineb turvalise paindlikkuse kontseptsioonil. Uut seadust on avalikkuses kritiseeritud – sellele heidetakse ette töötajate kaitse marginaliseerimist, tööandja huvide mittearvestamist ning normide ebaselgust.

Oma inauguratsiooniloengus "Turvaline paindlikkus uues töölepingu seaduses" käsitleb professor Merle Muda turvalise paindlikkuse kontseptsiooni olemust ja tähendust Eesti tööõiguse reformimisel ning selle mõju töösuhete reguleerimisele. Loengus analüüsitakse, kuidas on turvalise paindlikkuse kontseptsiooni rakendamine kujundanud õigusnormide sisu töölepingu sõlmimise ja lõpetamise ning töölepingu poolte õiguste ja kohustuste puhul.

Samuti analüüsib professor Muda, kas selle kontseptsiooni kohaldamine on muutnud töösuhted turvaliseks ja paindlikuks ning kas töölepingu seaduses on töötaja ja tööandja huvid tasakaalus.

Professor Merle Muda lõpetas Tartu Ülikooli õigusteaduse eriala 1994. aastal ning hakkas samal aastal õpetama õigusteaduskonnas tööõigust. Ta kaitses oma magistritöö 1996. aastal ning omandas kraadi doctor iuris 2001. aastal Tartu Ülikoolis. Oma väitekirjas uuris ta rahvusvahelise ja Euroopa Liidu õiguse mõjusid Eesti tööõigusele.

Professor Muda on ennast täiendanud paljudes Euroopa ülikoolides, samuti Tokyo ja Tsinghua ülikoolis. Tema peamised teadus- ja õppetöö valdkonnad on rahvusvaheline tööõigus, Euroopa Liidu sotsiaalpoliitika ja tööõigus ning Eesti tööõigus. Merle Muda valiti Tartu Ülikooli tööõiguse professoriks 2011. aasta juunis.

Lisainfo: Kady Sõstar, Tartu Ülikooli avalike suhete spetsialist, tel 737 5685, kady.sostar [ät] ut.ee

Anneli Miljan
TÜ pressiesindaja