India külalisprofessor peab TÜ-s kaks avalikku loengut

12.-15. detsembrini külastab Tartu ülikooli India Calcutta ülikooli ajalooprofessor Rajsekhar Basu, kes peab 13. ja 14. detsembril kaks avalikku loengut „Understanding Karl Marx and Buddha through Ambedkar's lens“ ja „Caste and Untouchability in India: The links between history, present and the living experience“.

Professsor Basu on praegu India Kultuurisuhete Nõukogu (Indian Council for Cultural Relations – ICCR) külalisprofessor Vilniuses Mikolas Romerise ülikoolis ja Vilniuse ülikooli orientalistikakeskuses. Ta saabub Tartusse TÜ orientalistikakeskuse kutsel ning peab kaks avalikku loengut.

Neljapäeval, 13. detsembril kell 16:15–17:45, Ülikooli 16–214 saab kuulata loengut „Understanding Karl Marx and Buddha through Ambedkar's lens“.

Reedel, 14 detsembril kell 12:15–14:45, Ülikooli 16–214 peab ta loengu „Caste and Untouchability in India: The links between history, present and the living experience“.

Visiit saab teoks TÜ orientalistikakeskuse ja Vilniuse ülikooli orientalistikakeskuse koostöö raames.

Professor Rajsekhar Basu kirjeldusi loengu sisule saad lugeda siit:
Understanding Karl Marx and Buddha through Ambedkar's lens

Loe rohkem informatsiooni Rajsekhar Basu kohta siit.

Lisainfo: Märt Läänemets, TÜ orientalistikakeskuse sinoloogia vanemteadur, tel: 7375589, 5518847, e-mail: mart.laanemets@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja