Infohariduse osakonna õppekavad ühendatakse õppekavagrupiga

Organisatsiooni infotöö magistriõppekava, rakenduskõrghariduse õppekavad raamatukogundus ja infokeskkonnad ning info- ja dokumendihaldus on alates 2013/2014. õppeaastast sotsiaal- ja haridusteaduskonnas. Seni haldas neid õppekavu Viljandi kultuuriakadeemia infohariduse osakond. Üliõpilased jätkavad uuest õppeaastast õppetööd Tartus.

Muudatuse põhjuseks on soov koondada omavahel seotud valdkondi käsitlevad ning sarnast ühiskondlikku missiooni täitvad õppekavad ühte struktuuriüksusesse, luues sellega eeldused paremaks koostööks ja sünergiaks.

Viljandist ületoodavad õppekavad kuuluvad ajakirjanduse ja infolevi õppekavagruppi. Samasse õppekavagruppi kuuluvad ka sotsiaal- ja haridusteaduskonna ajakirjanduse ja kommunikatsiooni instituudi õppekavad. Infohariduse osakonna liitumisega seoses muudetakse ka instituudi nime, selleks saab ajakirjanduse, kommunikatsiooni- ja infoteaduste instituut. Instituudi õppetoolidele lisanduvad infokorralduse õppetool ning infoteaduse õppetool.

Ühtlasi avatakse Tartus kahe Viljandist üle tulnud nelja-aastase rakenduskõrghariduse õppekava ühendamisel uus, kolmeaastane infokorralduse rakenduskõrghariduse õppekava. Olemasolevatel nelja-aastastel õppekavadel saavad tudengid õppida veel kahekordse nominaalaja jooksul, õppekavad suletakse hiljemalt 2020. aastal.

Viljandi kultuuriakadeemia direktori Anzori Barkalaja sõnul on osapooled need muudatused läbi arutanud ja kokku leppinud. „Infohariduse osakonna õppekavade koondamine sotsiaal- ja haridusteaduskonda on kultuuriakadeemia jaoks suur muutus, mis võimaldab ühelt poolt meie looverialadele keskendumist ja samal ajal loob uued võimalused infohariduse edendamisele Eestis.“

Ajakirjanduse ja kommunikatsiooni instituudi kommunikatsiooniuuringute professor Triin Vihalemma sõnul loob liitumine head eeltingimused uudseteks teaduslikeks uurimisprojektideks ning laiendab ka tudengite valikuvõimalusi erialaseks spetsialiseerumiseks.

Viljandist tuleb Tartusse üle kümme õppejõudu ning mitu tugitöötajat, samuti näiteks erialased raamatud Viljandi kultuuriakadeemia raamatukogust.

Lisainfo: Anzori Barkalaja, Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia direktor, tel: 513 9760, e-mail: anzori.barkalaja@ut.ee;
Halliki Harro-Loit, ajakirjanduse ja kommunikatsiooni instituudi juhataja kohusetäitja, tel: 737 5189, 506 6826, e-mail: halliki.harro@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja