JOHAN SKYTTE MÄLESTUSMÄRGI VÕIDUTÖÖ AUTOR ON TIIU KIRSIPUU

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41273","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Võidutöö autor saab preemiaks 70 000 krooni. Teise koha saavutasid Maarja Kask ja Anu Põder (töö märgusõnaga "Skytte plats"), kes saavad auhinnaks 45 000 krooni.

Kolm 12 000-kroonist auhinda said Terje Ojaveer ("Puu"), Pärtel Lang ("Ikoon") ja Jaak Soans ("Sammas").

Komisjoni esimehe, Tartu Ülikooli haldusdirektori Riho Illaku sõnul sobib võidutöö idee Toomemäele ülikooli ajaloo muuseumi ja Riigikohtu vahelisse parki hästi: "Eesmärk on püstitada väärikas monument Johan Skyttele, kelle tegevuses olid ühendatud nii hariduselu kui kohtute arendamise organiseerimine. Skytte eestvedamisel asutati Tartusseülikool ning riiklike kohtuasutustena maakohtud ja Tartu õuekohus, mille tähtsaid dokumente on pika ajaloo vältel pitsatiga kinnitatud."

Monument planeeritakse avada ülikooli 375. aastapäeva põhiürituste raames käesoleva aasta oktoobrikuus.

Lisainfo: TÜ planeerimistalituse juhataja Heiki Pagel, tel 737 5110, 503 2021, e-post heiki.pagel@ut.ee

Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist