Jõhvis toimuv üleriigiline haridusfestival keskendub ettevõtlikule õppele

25.oktoobrist kuni 2.novembrini toimub Jõhvi Kontserdimajas üle-Eestiline haridusfestival, kus keskseks teemaks on koostöö õpetaja, õpilase ja koolivälise organisatsiooni vahel.

Festivalile on oodatud osalema kõik haridustöötajad, õpilased, ettevõtjad, lapsevanemad ning pered. Üritus on kõigile tasuta.

Järjekorras juba teine haridusfestival annab põhjaliku ülevaate võimalustest ja praktikatest, kuidas arendada ettevõtlikkust ja keskkonnateadlikkust igapäevases õppetöös ning millised on senised kogemused nii Eestis kui mujal maailmas.

Festivali raames toimuvate konverentside üheks külaliseks on pikaajalise ettevõtliku hariduse kogemusega Šoti valitsuse esindaja. Festivali konverentsidel, töötubades, messil ja Ahhaa keskuses on võimalik tutvuda heade näidete ja asjalike juhenditega – kuidas elavdada ja arendada õppetegevust koostöös kooliväliste organisatsioonidega.

Oktoobri alguses allkirjastasid haridusminister Tõnis Lukas ning majandusminister Juhan Parts ettevõtlusõppe edendamise kava "Olen ettevõtlik!", mis tõstab ettevõtliku õppe osatähtsust põhikoolides ja gümnaasiumides.

"Uutes õppekavades on ettevõtlikkus lisatud kõiki aineid läbiva teemana ning lisaks on kõigil gümnaasiumidel kohustus järgmisest aastast alates oma õpilastele majandus- või ettevõtlusõpet pakkuda, põhikoolid peavad aga õppekavasse lisama karjääriõppe," kinnitas haridusminister Lukas. "Samuti on ettevõtlikkust vaja ühiskonnaelus kaasa löömiseks, nõrgemate aitamiseks, aga näiteks ka õigele neiule õigel ajal abieluettepaneku tegemiseks," lisas minister ettevõtlikkuse õpetamise vajadust kommenteerides.

Haridusfestivali korraldavad Ida-Viru Ettevõtluskeskus, TÜ Narva Kolledž, Keskkonnaamet. Partner on Entrum.

Täiendav info festivali kohta ning konverentsile ja töötubadesse eelnev registreerimine aadressil http://enterprisingself.com/viru/26-27-oktoobril-haridusfestival-2010

Kristi Ruusamäe
Ettevõtlikkuse koordinaator / Enterprise Education Coordinator