JUUBELIKOGUMIK GAUDEAMUS 50 ANNAB ÜLEVAATE FESTVALI PIKAST AJALOOST

Kõvade kaantega ning igati juubeliväärilises raamatus jagavad lugejatega oma muljeid, mõtteid ja mälestusi eelmistest pidudest Eesti, Läti ja Leedu koori-, tantsu- ja orkestrijuhid. Põnevaid hetki ühistest festivalidest meenutavad ka lauljad, tantsijad ja pillimängijad. Juubelialbumisse on koondatud kõigi 50 aasta jooksul toimunud pidude kavad ning osavõtnud kollektiivide loetelu. Tervitustega pöörduvad raamatus üliõpilaspidustustest osavõtjate poole ka Eesti, Läti ja Leedu presidendid.

Juubelialbumi koostasid mitmete laulupidude juht Alo Ritsing ja ajakirjanik Ene Puusemp. Rohke pildimaterjaliga varustas raamatu Gaudeamuse fotograaf läbi poole sajandi – Ants Nilson. Gaudeamus 50 andis välja Tartu Üliõpilasmaja, albumi trükkimist toetas Eesti Kultuurkapital. Raamatu kujundas Tiina Viirelaid ning trükkis OÜ Greif trükikoda.

Sel suvel täitub 50 aastat esimesest Gaudeamusest. 30. juunist 2. juulini toimub festivali sünnilinnas Tartus järjekorras juba XV rahvusvaheline üliõpilaste laulu- ja tantsupidu, mis toob ülikoolilinna enam kui 6000 lauljat, tantsijat ja pillimängijat Eestist, Lätist ja Leedust.

Lisainfo: Ene Puusemp, albumi koostaja, tel 5663 1576
Gaudeamuse kodulehekülg: www.gaudeamus.ee