Kääriku kompleksi hakkab arendama Tehvandi Spordikeskus

Tänasel Tartu Ülikooli nõukogu istungil kiideti heaks koostöölepingu sõlmimine ülikooli ja SA Tehvandi Spordikeskuse vahel. Lepinguga rendib ülikool Kääriku spordi- ja puhkekompleksi Tehvandile 50 aastaks koos kohustusega viia ellu koostöös valminud arengukava, mis nõuab suuri investeeringuid laiapõhjalise treeningkeskuse arendamiseks. Kääriku ajalooline spordikompleks jääb endiselt ülikooli omandisse. Kasutusvalduse lepingu detailse kavandi vaatab üle ja kinnitab lõplikult uuest aastast ametisse astuv Tartu Ülikooli nõukogu.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"37800","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Lepingu tulemusena hakkab Tehvandi oma kogemuste ja oskustega arendama sellest laiapõhjalist treeningkeskust, mis looks Kääriku ja Tehvandi vahel uue sünergia ning sügavama koostöö.

Vastupidiselt kolmapäevases Aktuaalse Kaamera uudises toodud ekslikule väitele, justkui spordiringkonna jaoks toob see tumedad pilved Kääriku tuleviku kohale, on Eesti Olümpiakomitee presidendi Mart Siimanni sõnul Kääriku praegusel arendusplaanil laiapõhjaline toetus. "Kääriku arenduskava on heaks kiitnud EOK täitevkomitee ja spordirahva laiapõhjaline esindusorgan – Eesti Spordikongress – 2010. aastal oma lõppdokumendis," lisas Siimann.

Ka Kultuuriministeeriumi kantsleri Siim Suklese hinnangul on tegemist pika analüüsi tulemusena valminud positiivse ja realistliku arenguplaaniga, mis annab kauavindunud Kääriku arenguprobleemidele lõpuks selge suuna ja ajalise perspektiivi. "Eriti positiivseks pean Kääriku ja Tehvandi vahel tekkivat head sünergiat, kui kaks Eesti jaoks ainulaadset ja head spordikompleksi saavad nii võistlus- kui ka treeningkeskustena üksteist parimal võimalikul moel täiendada," lisab Sukles.

SA Tehvandi spordikeskuse asutajad on Eesti Vabariik, Eesti Suusaliit ja Otepää vald.
Kasutusvalduse lepingu ettevalmistamine algas ülikooli ja Tehvandi Spordikeskuse vahel oktoobris 2011 (/1074723).
Kääriku spordi- ja puhkekompleksi arengukava: Kääriku_arengukava.pdf

Lisainfo: Andres Liinat, TÜ kantsler, 737 6500, 511 7593, andres.liinat@ut.ee
Alar Arukuusk, SA Tehvandi Spordikeskuse tegevjuht, 50 35 013, alar@tehvandi.ee