Käärikust saab Eesti spordi treeningkeskus

Täna otsustasid Tartu Ülikooli valitsus ja SA Tehvandi Spordikeskuse nõukogu alustada koostööd ning valmistada ette kasutusvalduse leping, mille alusel Tehvandi Spordikeskus hakkaks Kääriku spordi- ja puhkekompleksist välja arendama Eesti spordi laiapõhjalise kasutajaskonnaga treeningkeskust. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"37953","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Tartu Ülikoolile tähendab see, et põhitegevuseks mittevajalik vara leiab Eesti spordile kasulikuma funktsiooni ning ülikool ei pea kommertsalustel tegutsevat osaühingut enam ülal pidama.

Kasutusvalduse leping on sisuliselt siduv rendileping, millega Tehvandi võtab lisaks hoonete kasutusõigusele üle ka koostöös valminud arengukava elluviimise. Nii jääb Kääriku spordikeskus spordile ning ülikool saab suunata oma vahendid põhitegevuse arendusse. Plaanide kohaselt saaks Käärikust kõrgetasemeliste ja mitmekesiste spordirajatistega Eesti universaalseim treeningkeskus paljudele spordiga seotud sihtrühmadele.

"Usume, et Tehvandi kogemused ja oskused loovad Eesti spordile lähema 5–6 aasta perspektiivis täiesti uues kvaliteedis treeningkeskuse. Senise konkurentsi asemel Tehvandiga tekib just koostöö tulemusena uus laiapõhjaline keskus väga suurele osale Eesti spordiklubidest. Ülikool saab sõlmitava kokkuleppe alusel aga põhjalikumalt keskenduda õppe- ja teadustegevusele," ütles TÜ kantsler Andres Liinat.

Tehvandi Spordikeskuse juhataja Alar Arukuuse sõnul on Tehvandi täna valdavalt kestvusspordialade treening- ning võistluspaik. Kääriku ja Tehvandi ühise arendamise kaudu lisanduvad uued võimalused ka teiste spordialade harrastajatele, mis võimaldavad senisest paremini luua Eesti ja vahest isegi regiooni parim, rahvusvahelistele nõuetele vastav spordikeskus.

Juba kaks aastat tagasi alanud läbirääkimised jõuavad loodetavasti aasta lõpuks faasi, kus Tartu Ülikool ja SA Tehvandi Spordikeskus sõlmivad kasutusvalduse lepingu Kääriku spordi- ja puhkekeskuse sporditegevusega seotud kinnistutele ja hoonetele. Ülikooli poolt teeb lõpliku otsuse nõukogu.

Lisainfo: Andres Liinat, TÜ kantsler, 737 6500, 511 7593, andres.liinat@ut.ee
Alar Arukuusk, SA Tehvandi Spordikeskuse tegevjuht, alar@tehvandi.ee