Kaks pronksmedalit rahvusvaheliselt matemaatikaolümpiaadilt

18.-28. juulil 2013 toimus Kolumbias Santa Marta linnas rahvusvaheline matemaatikaolümpiaad, millel osales Eesti võistkond koosseisus Sandra Schumann ja Janno Veeorg Tallinna reaalkoolist, Kaur Aare Saar Hugo Treffneri gümnaasiumist, Oliver-Matis Lill Tallinna reaalkoolist, Kristo Ment Pärnu Koidula gümnaasiumist ja Aleksandra Jartseva Tallinna Tõnismäe reaalkoolist. Eesti võistkonna juhendajatena olid kaasas Urve Kangro (TÜ teadur) ja Oleg Košik (TÜ doktorant).

Võistlusel osales kokku 528 võistlejat 97 riigist. Eesti võistkonna liikmetest pälvisid pronksmedalid Sandra Schumann ja Janno Veeorg ning diplomi said Kaur Aare Saar, Oliver-Matis Lill ja Kristo Ment.

Tulemused ja ülesanded on väljas IMO ametlikul veebilehel.

Võistkond saabub Frankfurdist Tallinna lennuväljale 30. juulil kl 23:55.

Järgmisel aastal toimub rahvusvaheline matemaatikaolümpiaad Kaplinnas Lõuna-Aafrika Vabariigis.

Eesti võistkondade ettevalmistust ja osalemist rahvusvahelistel olümpiaadidel koordineerib TÜ teaduskool ning rahastab haridus- ja teadusministeerium.

Lisainfo: Oleg Košik, Eesti võistkonna juhendaja, tel (+372) 5691 6136.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja