„Känguru“ võitmiseks oli tänavu vaja maksimumtulemusi

16. märtsil osales 22 706 õpilast 401 koolist maailma populaarseimal matemaatikavõistlusel „Känguru“. Vanuserühmade võitmiseks ei piisanud tänavu vähemast kui maksimumtulemusest.

„Seda pole „Känguru“ enam kui 20 aastase staaži juures veel nähtud, et iga vanuserühma võitmiseks oli vaja perfektset lahendust,“ rõõmustab võistluse korraldaja TÜ teaduskooli matemaatikametoodik Raili Vilt.

Ehkki võidurõõmu jagus vähestele, loodab Raili Vilt, et lahendamisrõõmu ning uhkust õigesti lahendatud ülesannetest ja ka uutest teadmistest kogesid paljud. „Protsessi nautimine ja oma tulemuse väärtustamine ongi ilmselt põhjuseks, mis toob igal aastal õpilasti „Känguru“ võistlusele juurde,“ hindab Vilt.

Tänavu laekus korraldajatele 22 706 vastuselehte (401 koolist), mida on ligemale kaheksasaja võrra enam kui möödunud aastal (21 912). Kahes nooremas vanuserühmas osalesid pea pooled kõigist kaasalöönud õpilastest: pre-ekoliere (1.-2. klass) oli 5740 ja ekoliere (3.-4. klass) 5737. Ülejäänud õpilased jagunesid 4 vanuseklassi vahel.

„Suured tänud õpetajatele, koolidele ja ka lapsevanematele, kes toovad sel päeval nii paljud õpilased ülesandeid lahendama,“ tunnustab Raili Vilt.

Tulemuste täielikud protokollid on teaduskooli „Känguru“ lehel saadaval 30. juunini. Sealt leiab ka tänavuse võistluse ülesanded eesti ja vene keeles ning õiged vastused.

Iga vanuserühma 11%  parimatele saadetakse mai lõpuks koolidesse suuremaid ja väiksemaid meeneid. Auhindadega toetab võistlust AS Vunder https://vunder.ee/.

Känguru on rahvusvahelise taustaga populaarseim matemaatikavõistlus, mida korraldatakse igal aastal märtsis enam kui 60 riigis ja millest võtab osa rohkem kui 6 miljonit õpilast, kelle tulemusi siiski omavahel ei võrrelda. Känguru ülesanded sünnivad rahvusvahelises koostöös.

Eestis korraldab Känguru võistlust TÜ teaduskool koos Eesti matemaatika seltsiga.

Lisainfo: Raili Vilt, TÜ teaduskooli matemaatika metoodik, tel: 7375521, e-kiri: raili.vilt@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp