Keemiaõpetus Tartu Ülikoolis sai Euroopa Liidu kvaliteedimärgi

Kvaliteedimärgi pälvis TÜ kui rahvusvahelise õppekavade konsortsiumi "Mõõteteadus keemias" (Measurement Science in Chemistry) koordinaatorülikool. Konsortsiumisse kuulub peale TÜ veel üheksa ülikooli Poolast, Sloveeniast, Prantsusmaalt, Portugalist ja mujalt, kokku seitsmest riigist.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41319","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Rakendusliku mõõteteaduse õppekava programmijuht, TÜ loodus- ja tehnoloogiateaduskonna analüütilise keemia õppetooli juhataja professor Ivo Leito sõnul näitab kvaliteedimärk rahvusvahelise õppe taset Tartu Ülikoolis, kuna samasuguse tunnustuse on pälvinud veel vaid üks konsortsium. "Kvaliteedimärk aitab kindlasti kaasa mõõteteaduse kui eriala propageerimisele nii Eestis kui mujal. Kõikvõimalikud mõõtmised mõjutavad eranditult meie kõigi igapäevaelu, ka on mõõteteadus üks neid valdkondi, kus nõudlus kompetentse tööjõu järgi on pidevalt kasvav ning ühisel jõul saame anda kaaluka panuse selle valdkonna arengusse kogu Euroopa mastaabis," ütles Leito.

Kvaliteedimärgi andis professor Ivo Leitole Euroopa keemia erialavõrgustike assotsiatsiooni (ECTNA - European Chemistry Thematic Network Association) nimel Ljubljanas üle Sloveenia endine haridusminister, Ljubljana Ülikooli professor Jure Zupan. ECTNA tegeleb keemiaalase kõrghariduse edendamisega Euroopas ning ühendab kõrgkoole ja erialaorganisatsioone.

Rohkem infot rakendusliku mõõteteaduse õppekava kohta: /ams

Lisainfo: professor Ivo Leito, tel 518 4176, ivo.leito@ut.ee

Anneli Maaring