Kesk-Aasia meditsiiniülikoolide juhid külastavad Tartu ülikooli

24. ja 25. oktoobril külastavad Tartu ülikooli Kasahstani, Korgozstani ja Tadžikistani ülikoolide rektorid ning teadusasutuste direktorid, kokku kaheksast organisatsioonist. Kohtumise eesmärk on saada enam teada Tartu ülikooli struktuurist, õppe- ja teadustöö korraldusest, rahvusvahelisest koostööst ja selle arendamisest.

Samade ülikoolide ja teadusasutuste eksperdid viibisid Tartu ülikoolis ka käesoleva aasta aprillis, kus toimus nendele koolitus keskkonnatervise alal. „Antud riikide elanikud puutuvad kokku väga tõsise reostusega, mis pärineb eeskätt tööstusest ja kaevandustest. Ettevõtete puhastusseadmed on puudulikud või vananenud ning tihti eiratakse keskkonnaregulatsioone,“ tõdes TÜ keskkonnatervishoiu lektor Hans Orru.

Ülikooli visiidi käigus külastatakse biomeedikumi, kus võtab külalised vastu arstiteaduskonna dekaan Joel Starkopf ja tervishoiukorralduse professor Raul-Allan Kiivet. Edasi suundutakse Tartu ülikooli kliinikumi ja tehnoloogiainstituuti. Homme külastatakse Tartu ülikooli peahoonet ning kohtutakse õppeprorektor Martin Hallikuga.

CANERIEH (Central Asian Network of Education, Research and Innovation in Environmental Health) puhul on tegemist Euroopa Liidu TEMPUS meetme programmi projektiga, mis käsitleb hariduse, teaduse ja innovatsiooni võrgustiku loomist keskkonna- ja töötervishoiu valdkonnas Kesk-Aasia ning Eesti, Rootsi ja Itaalia vahel.

Projekti raames koolitatakse kohalikke eksperte Kesk-Aasias, luuakse keskkonnatervishoiu alased infokeskused ja infolehed, arendatakse välja doktoriõppe programm ning kaasatakse esimesed doktorandid.

Lisainfo: Hans Orru, TÜ tervishoiu instituut, CANERIEH projekti juht, tel: 737 4203, e-post: hans.orru@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja