KeyToNature projekt tutvustab uut lähenemist loodushariduses – digitaalseid taimetarkasid

29. septembril algusega kell 10 toimub TÜ ajaloo muuseumi valges saalis projekti KeyToNature ettekannetepäev, kus esinejad Suurbritanniast, Hispaaniast, Itaaliast ja mujalt tutvustavad erinevaid digitaalseid taimemäärajaid.

Päeva teises pooles algusega kell 15 räägitakse Eestis tehtust ning esitletakse interaktiivset määrajat "Eesti eFloora". Eestikeelseid ettekandeid modereerib prof Kalevi Kull.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"40458","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Nii KeyToNature projekti kui erinevaid taimemäärajaid tutvustavad külalised Euroopa Komisjonist, Madriidi Botaanikaaiast, Londoni Loodusmuuseumist, Friedrich Alexanderi Ülikoolist Saksamaal ning Trieste Ülikoolist Itaalias. Esimese poole ettekanded on inglise keeles, modereerib Christian Kittl (Evolaris Next Level, Austria).

Üritusele on oodatud gümnaasiumide bioloogiaõpetajad, põhikoolide loodusõpetajad, ülikoolide loodusteadustega seotud töötajad ja üliõpilased, huvihariduse esindajad ning kõik, kes tunnevad huvi taimede ja nende määramise vastu. Osavõtt on tasuta, vajalik on eelnev registreerumine.

Üritust korraldavad Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituut ja bioloogilise mitmekesisuse keskus FIBIR. Projekti rahastab eContentplus programm

Ürituse täpne ajakava ja registreerumine: /ial5/keytonature/est/uudis_efloora.html

Lisainfo: Tiina Randlane, dotsent, tel 7376232, tiina.randlane@ut.ee

Karin Volmer