Kohviõhtul jagab meenutusi Helje Kaarma

14. jaanuaril kell 17.15 toimub Tartu Ülikooli ajaloo muuseumis sarja „Kohviõhtu Toomel“ raames kohtumine emeriitdotsent Helje Kaarmaga.

Tartu ülikooli emeriitdotsent Helje Kaarma uurimisteemaks on viimasel ajal olnud antropomeetria ehk inimkeha mõõtmine. Kaarma lõpetas 1958. aastal Tartu ülikooli, kaitses 1967. aastal kandidaadikraadi ja sai 1987. aastal Minski ülikoolis doktorikraadi. Pikka aega töötas ta naistekliinikus ja seejärel füüsilise antropoloogia keskuse juures. Oma arvukates uurimustes on Kaarma uurinud laste, noorukite ja täiskasvanute kehaehituse struktuuri. Lisaks ka seda, kuidas prognoosida loote sünnikaalu või tütarlaste kehaehituse ja toitumise vahelisi seoseid.

Järgmine kohviõhtu toimub juba 18. veebruaril  ning siis räägib oma teadlaseks kujunemise teest ajakirjandusteadlane ja sotsiaalpsühholoog Peeter Vihalemm.

Kohviõhtu Toomel on tasuta ning kõigile soovijatele pakutakse ka kohvi.

Vaata lisa Tartu Ülikooli ajaloo muuseumi kodulehelt.

Lisainfo: Kadri Kasterpalu, Tartu Ülikooli Muuseumid kommunikatsioonispetsialist, tel: +372 737 6074, +372 566 39 524, e-mail: kadri.kasterpalu@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja