Kollokviumil analüüsitakse Lõuna-Aafrika rassiliste probleemide peegeldust kahe teose näitel

TÜ eetikakeskus kutsub osalema kollokviumil "How True are Memories? A Sympathetic yet Critical Reflection on the South African Truth and Reconciliation Commission", mis toimub 2. mail 2013 kell 16.15 Tartus, Jakobi 2-336.

Kollokviumil peab ettekande anglistika/amerikanistika külalisprofessor dr Monika Reif-Hülser Konstanzi ülikoolist. Ettekanne keskendub Lõuna-Aafrikale ning nendele paljudele viisidele, kuidas mälul põhinevad narratiivid on aidanud kaasa lepitusele eri nahavärviga inimeste vahel.

Professor Reif-Hülser analüüsib Lõuna-Aafrika rassiliste probleemide peegeldust narratiivides J. M. Coetzee teose "Disgrace" (1999) ja Gillian Slovo romaani "Red Dust" (2000) põhjal ning näitab, kuidas kirjandusel on oluline roll nendes küsimustes.

Monika Reif-Hülser on Tartu ülikooli kultuuriteaduste ja kunstide instituudi külalisprofessor 2013. aasta kevadsemestril.

Kollokvium on inglise keeles. Ettekande teesidega saate tutvuda eetikaveebis.

Lisainfo ja registreerumine e-posti aadressil triin.roos@ut.ee või telefonil 737 5426.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja