Kolmapäeval avatakse TÜ spordihoone juurdeehitus

Juurdeehituse avavad pidulikult Tartu Ülikooli rektori kohusetäitja Tõnu Lehtsaar, kultuuriminister Laine Jänes, Eesti Maaülikooli rektor ja tulevane TÜ rektor Alar Karis, Tartu linnapea Urmas Kruuse ning Eesti Olümpiakomitee president Mart Siimann. Pärast avamist autasustatakse ülikooli ja spordiklubi paremaid sportlasi ning treenereid.

Akadeemilise spordiklubi juhatuse esimehe Riho Illaku sõnul on sümboolne, et spordihoone juurdeehitus avatakse just nüüd, ülikooli 375. aastapäeva tähistamise ajal. "TÜ spordihoone ise, mis oli ja on siiani Tartu esindushall, sai ju valmis ülikooli 350. juubeliks 1982. aastal," ütles Illak.

Juurdeehituse käigus lisandus spordihoonele uus enam kui 5000 m² pindalaga kergejõustikuhall, mille ehitus, sisekujundus, radade, hüppe- ja heitesektorite paigutus ning inventar vastab IAAF-i võistlusmäärusele. Hallis on ka nelja jooksurajaga 200 meetrine ring. Kergejõustikuhalli on võimalik kohandada mitmesuguste suurürituste korraldamiseks, mille tarvis on olemas teisaldatav põrand ja monteeritavad tribüünid 2500 pealtvaatajale.

Veel leidub juurdeehituses uus võimlemissaal, poksisaal, pallisaal spetsiaalse tugevast vahtrast kattega FIBA sertifikaadiga puitpõrandaga, sõude- ja aerutamisergomeetrite ruum, lauatennisesaal ning kaks rikkaliku varustusega jõusaali. Hoone kõrval asub uus paadielling koos paadisillaga.

Juurdeehituse projekteeris arhitektuuribüroo Siim ja Põllumaa OÜ ning ehitas AS Ehitusfirma Rand ja Tuulberg. Ehitustööd koos sisustusega läksid maksma 145 miljonit krooni.

TÜ spordihoone juurdeehituse valmimine on osa Tartu Ülikooli 375. aastapäeva tähistavast üritustesarjast. Lähemat infot aastapäeva kohta saab aadressil: /ut375

Lisainfo: Harry Lemberg, TÜ ASK juhatuse liige, tel 511 6941, harry.lemberg@ut.ee

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja