KOLMES ÜLIKOOLI HOONES SAAB PRINTIMISE EEST TASUDA SULARAHATA

Esimeses järgus on teenus kättesaadav ülikooli raamatukogus (W. Struve 1), biomeedikumi raamatukogus (Ravila 19) ja füüsika-keemiateaduskonnas (Tähe 4). 50- ja 100-krooniseid ID-pileteid saab esialgu osta mobiiltelefoniga, lähiajal lisandub ka www.pilet.ee veebist ostmise võimalus ning teised ostukanalid.

"Seni saime väljastusteenust pakkuda ainult koos klienditeenindaja-kassapidajaga. Sularahata arveldamine võimaldab meil teenust laiendada kõikjale Tartu Ülikooli territooriumile, sõltumata teaduskondade geograafilisest asukohast," ütles Overall Eesti ASi juhatuse esimees Märt Haamer. "Tudengid saavad kasutada kõiki seadmeid, olenemata nende asukohast või omandisuhtest. Kasutajate tuvastamiseks väljastusseadmete juures on võimalik kasutada Eesti ID-kaarti, ISIC-kaarti või mõnda muud magnetkaarti."

"Iga päev prindivad, skaneerivad ja paljundavad 13 000 tudengit ning Tartu Ülikooli töötajad tuhandeid lehekülgi. Sularahata makseviis muudab teenuse just tudengitele lihtsamini kättesaadavaks. Loodame, et noored võtavad selle kiiresti omaks," ütles TÜ infotehnoloogia osakonna juhataja Olav Kiis.

Väljastusteenuse ID-pileti saldot ja teenuste ajalugu saab piletiomanik vaadata ülikoolis asuvates arvutites. ID-piletite tehingud kajastuvad ostja kontol www.pilet.ee-s.

ID-pilet tuli esimesena kasutusele Tartu ühistranspordis 2004. aasta jaanuaris. Isikustatud ID-pilet on täielikult elektrooniline ning võltsimiskindel. Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit tunnustas 2005. aastal ID-pileti lahendust tiitliga Aasta Tegu.

Lisainfo: Märt Randoja, Sertifitseerimisekeskuse pileti- ja maksesüsteemide valdkonna juht, tel 610 1880; Olav Kiis, TÜ infotehnoloogia osakonna juhataja, tel 737 5666

Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist
tel 737 5509; 527 6922