Kolmikõed Luiged räägivad teekonnast olümpiajooksjateks

12. oktoobril kell 16.15 on kõik huvilised oodatud Puusepa 1A 0-korruse auditooriumisse kuulama Lily, Leila ja Liina Luige teekonnast harrastussportlasest olümpiajooksjaks. Loengul saab ülevaate maratonitreeningu põhitõdedest.

Kolmikõdede Luikede lugu sai alguse 2010. aasta kevadel, kui 24-aastased õed pöördusid Tartu ülikooli spordiklubi juhatuse liikme, jooksutreener Harry Lembergi poole sooviga hakata tõsisemalt tegema pikamaajooksuga, eesmärgiga joosta hästi maratoni.

Ettekandes keskendutakse õdede treening- ja võistlustegevusele ja selle kaudu antakse ülevaade maratonitreeningu põhitõdedest.

Kõik kolm õde osalesid tänavu Rios toimunud olümpial. Olümpial esimest korda võistelnud kolmikõdedest pidi Liina Luik maratonijooksu pooleli jätma, Lily lõpetas ajaga 2:48.29 ning teenis 97. koha, Leilale kuulus 126 jooksja seas 114. positsioon, aeg 2:54.38.

Loeng toimub TÜ spordimeditsiini ja taastusravi kliiniku valikaine „Harrastusspordi võlud ja valud“ raames. Valikaine toimub esimest korda ning selle eesmärk on anda ülevaade spordiga seotud sagedasematest terviseprobleemidest, sealhulgas ülekoormusvigastustest ja nende ennetamisest. Kursust viivad läbi dr. Madis Rahu, dr Eve Unt, dr Maie Tali, lektor Raivo Puhke, füsioterapeudid Mihkel Luik ja Tauno Koovit.

Eve Unt, spordimeditsiini ja taastusravi kliiniku juhataja
7319223
eve.unt@ut.ee