Konverents keskendub majandusarvestuse rollile organisatsioonide juhtimisel

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41018","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]8. ja 9. mail toimub Dorpati konverentsikeskuses Tartus teaduskonverents "Majandusarvestuse ja tulemuslikkuse juhtimise arengusuunad era- ja avalikus sektoris".

Konverents annab ülevaate aktuaalsetest finants- ja juhtimisarvestuse ning tulemuslikkuse hindamise ja juhtimise uurimisteemadest, arendab rahvusvahelist koostöövõrgustikku ning ja soodustab praktikute, teadlaste ja tudengite koostööd.

Konverentsi peakorraldaja, TÜ majandusarvestuse professori Toomas Haldma sõnul arutletakse üritusel majandusarvestuse rolli ja meetodite üle organisatsioonide juhtimisprotsesside arendamisel. "Eriti oluline on seostada finantsilisi ja mittefinantsilisi aspekte nii ettevõtete kui ka avaliku sektori tegevuses, et otsida väljapääsue praegusest tänasest majanduslangusest,"" räägib Haldma.

Plenaaristungi ettekanded teevad professorid Klaus Möller Göttingeni ülikoolist ja Giuseppe Grossi Siena ülikoolist. Oma ettekannetes keskenduvad nad arvestuse strateegilistele aspektidele innovatsiooniprotsessides ja avaliku sektori juhtimises.

Konverentsi korraldab Tartu Ülikooli majandusarvestuse õppetool. Konverentsil osalevad teadlased ja praktikud kümnest riigist ning töökeeleks on inglise keel.

Konverentsi info ja kava: http://www.majandus.ut.ee/528161

Lisainfo: prof Toomas Haldma, tel 737 6311, e-post: toomas.haldma@ut.ee