Konverentsiga tähistatakse professor Uku Masingu 100. sünniaastapäeva

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41017","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Laupäeval, 9. mail kogunevad teadlased Tartu Ülikoolist, Tallinna Ülikoolist ja Haifa Ülikoolist Iisraelist konverentsile, millega alustatakse Uku Masingu 100. sünniaastapäeva tähistamist Tartus.

Kõik konverentsi ettekanded räägivad professor Uku Masingust inimese ja teadlasena või esitavad tänapäevaseid teaduslikke lähenemisi teemadele, mida omal ajal uuris Uku Masing. "Sõna võtavad teiste hulgas Linnart Mäll, Märt Läänemets ja Sergei Stadnikov. Iisraelist Haifa Ülikoolist on kohale saabunud Tartu Ülikooli audoktor professor Michael Heltzer," nendib konverentsi korraldaja, Eesti Assürioloogia Seltsi esimees Peeter Espak.

Konverentsile on oodatud kõik huvilised, üritus algab 9. mail kell 11 korp! Sakala majas Veski 69.

Eesti Assürioloogia Seltsi 11. teaduskonverents jätkub esmaspäeval, 11. mail Tartu Ülikooli nõukogu saalis rahvusvahelise konverentsina ning kestab kuni 14. maini. Konverentsil "Wise order" in the Ancient East-Mediterranean Regions: Comparative Approaches" ("Tark käsk" muistses Ida-Vahemere regioonis: võrdlevaid lähenemisi") laieneb käsitletavate teemade ring ning liituvad teadlased Saksamaalt, Soomest, Iisraelist ja Šveitsist. Rahvusvahelise konverentsi programmiga saab tutvuda koduleheküljel /anes/icaem-2009.html.

Uku Masing oli Tartu Ülikooli usuteaduskonna võrdleva usundiloo professor ning rahvusvaheliselt tunnustatud vana testamendi uurija, assürioloog, teoloog, orientalist, religiooniloolane, esseist ja poeet. Tema 100. sünniaastapäev on augustis 2009. Eesti Assürioloogia Selts on moodustatud Tartu Ülikooli usuteaduskonnas koostöös klassikalise filoloogia osakonnaga ning uurib Lähis-Ida rahvaste kultuuri, keeli, ajalugu, religiooni ja nendega seotud valdkondi. Seltsi kodulehekülje aadress on: /klassik/eas/index.html

Lisainfo: Peeter Espak, tel 53 467 218, e-post peeter.espak@ut.ee

Lugupidamisega,