Konverentsil kohtuvad Eesti mitmekeelsete haridusasutuste pedagoogid

Esmaspäeval, 26. augustil  kogunevad Tartu ülikooli Narva kolledžisse Eesti mitmekeelsete haridusasutuste pedagoogid. Venekeelsete koolide õpetajad saavad kokku neljateistkümnendat korda, traditsiooniliselt keskendub konverents riigi hariduselu ühele sõlmküsimusele, seekord sise- ja välishindamisele uute riiklike õpekavade valguses.

Konverentsi avab minister akadeemik Jaak Aaviksoo. Konverentsi põhiettekande peab  välishindamisosakonna nõunik Maie Kitsing. Üldhariduse väljakutseid uuel akadeemilisel aastal tutvustab  ministeeriumi üldosakonna juhataja Irene Käosaar.

Konverentsi põhiosa kannavad Eesti erinevate piirkondade tegevõpetajad. Ettekanded ja diskussioon toimub järgmistel teemadel: õppeasutuse sisehindamise süsteem (töökogemuse alusel), hindamise põhimõtted sihtkeelse aineõppe kontekstis, motivatsioonisüsteemide väljatöötamine õpetaja ja juhtkonna meeskonnatöös, kujundav hindamine, õpiraskustega lapse toetamine õppetöös hindamise kaudu, andekate laste loovuse toetamine õppetöös hindamise kaudu.

Üldhariduskoolide ja koolieelsete lasteasutuste õpetajate kõrval saavad sõna Tartu ülikooli, Tallinna ülikooli ja Tallinna tehnikaülikooli õppejõud. Konverentsi külalisteks on Pihkva oblasti haridusministri Aleksander Sedunovi juhitud delegatsioon.

Narva konverents  on suurim mitmekeelsete koolide õpetajate konverents Eestis, Narva on oodata üle 400 õpetaja. Konverentsi korraldab Tartu ülikooli Narva kolledž koostöös haridus-ja teadusministeeriumiga.

Konverentsi kava

Konverentsi ettekannete teesid

Lisainfo: Tatjana Babanskaja, TÜ Narva kolledži õppekorralduse peaspetsialist, tel. 740 1914, e-post: tatjana.babanskaja@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja