Koostöös Tartu ülikooliga tuleb homme Vikerraadios keelevõistlus "Tuum"

Kolmandat korda toimuva võistluse kokkuvõetav tekst avaldatakse 26. septembril kell 8.40 Vikerraadio kodulehel (vikerraadio.err.ee). Viimane aeg oma töö ära saata on 27. septembril kell 18.

Haridus- ja teadusministeerium, rahvusringhääling ning Tartu ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituut koostöös emakeele seltsi ja emakeeleõpetajate seltsiga korraldavad kokkuvõttevõistluse "Tuum", kus iga soovija saab panna proovile oma oskuse teha žürii antud pikemast tekstist kahesajasõnaline kokkuvõte.

Uuendusena saab sel aastal osaleda ka võistkonnana, mille võib moodustada kool, klass, perekond, sõpruskond jne. Võistkonna suurus on vaba.

Parimatele kokkuvõtte kirjutajatele on rahalised auhinnad: esimene auhind 100 eurot, lisaks mitu teist ja kolmandat auhinda väärtusega 50 eurot ja 25 eurot. Parimale kooliõpilasele antakse eriauhind.

Kokkuvõtte tegemine pikemast tekstist või jutust on üks oskusi, mida me vajame pidevalt. Kokkuvõtteid peavad tegema õpilased koolitunnis, üliõpilased seminarides, teadlased artikleid kirjutades, ametnikud, projektide kirjutajad, ajakirjanikud, veebitoimetajad, referendid tööl. "Tuum" on hea võimalus oma oskused proovile panna ja neid teistega võrrelda.

Esimesel aastal tuli 200-sõnaline kokkuvõte teha Ilmar Raagi esseest “Kultuuritust ei ole olemas" (võitis Liina Pääbo) ning möödunud aastal Jaak Urmeti artiklist "Mineviku käes vangis: eestlastel on liiga palju rahvustunnet" (võitis Milvi Martina Piir). Selleaastased võitjad teatatakse 13. oktoobril saates "Uudis+".

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja