Kõrghariduse hindamiskomisjoni soovitused tõhustavad TÜ arstiõppe kvaliteeti

Kõrghariduse hindamiskomisjon esitas Tartu ülikoolile ettepanekud ja soovitused, mis tõhustavad veel enam Tartu ülikooli arstiõppe ja tulevaste arstide erialaste pädevuste kvaliteeti, mis on juba täna kõrged ja konkurentsivõimelised üle Euroopa.

„Meditsiiniharidusega töötajate puhul kõige tähtsamale, ravimise oskuse kvaliteedile komisjonil etteheited puudusid. Tartu ülikool tegutseb selles suunas, et lisada õppekavadesse sotsiaalsete oskuste õpetamist, samuti on suurendatud juba praktika osakaalu, mis soodustab sotsiaalsete oskuste arengut,“ ütles Tartu ülikooli õppeprorektor Martin Hallik.

„Komisjonil puudusid ettepanekud erialaarstide sisulise pädevuse osas. Ettepanekud puudutasid ennekõike vahendeid, praktika käigus omandatavaid oskusi, õppekava teooria ja praktika vahelist tasakaalu jne. Mitmete soovitustes viidatud ettepanekute osas on muudatused juba realiseerumas või realiseerunud. Näiteks suurendas 2015/2016. aastal Tartu ülikooli arstiteaduskond arstide õppekava kliinilise praktika osakaalu. Sellest lähtuvalt muutus arstiõppe VI aasta praktika-aastaks, mille vältel läbitakse 36 nädalat praktikat,“ tõi Hallik näite.

Samuti vaadatakse üha enam haiglate poole, millega koostöös saaks üliõpilastele suuremat praktilist kogemust anda. Näiteks on TÜ viimastel aastatel sõlminud strateegilised koostöölepped kolme suurhaiglaga – Ida-Tallinna keskhaigla, Tallinna lastehaigla ja Põhja-Eesti regionaalhaiglaga – mis laiendab arstiteaduskonna tudengite praktikavõimalusi Tallinnas.

Loe lähemalt ERR uudisteportaalist.

Lisainfo: Martin Hallik, TÜ õppeprorektor, tel: 737 6201, e-post: martin.hallik@ut.ee;
Joel Starkopf, TÜ arstiteaduskonna dekaan, tel: 731 8400, e-post: joel.starkopf@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja
Tel: +(372) 737 5683
Mob: +(372) 5815 5392