Kuidas teadusest põnevalt kirjutada?

Kas minu doktoritöö võiks huvitada veel kedagi peale minu ja mu juhendaja? Kuidas seletada oma vanaemale, millega ma ülikoolis tegelen? Homme, 9. juunil korraldab Tartu Ülikool seminari doktorantidele, kel soov oma teadustööst laiemale avalikkusele teada anda ja teha seda haaravas ning arusaadavas stiilis.

Tartu Ülikooli teaduse populariseerimise peaspetsialisti Aitel Käpa sõnul on seminarile registreerunuid saja ringis kõigist Eesti ülikoolidest. "Suur osalejate hulk näitab, et teaduse populariseerimisele pannakse järjest enam rõhku – enam ei piisa üksinda laborivaikuses nokitsemisest. Avalikkuse huvi teaduse vastu on suur ja noortele on oluline, et nende saavutustest laiemalt teataks ja räägitaks," ütles Käpp.

Seminaril annavad doktorantidele nõu TÜ tehnoloogia instituudi direktor ja keskkonnaabi blogi pidaja Erik Puura, ajalehe Postimees ajakirjanik Priit Pullerits, TÜ teadusuudiste portaali toimetaja Villu Päärt ja teadusajakirjanik Arko Olesk (Tarkade klubi).

Päeva lõpetab paneeldiskussioon "Kas teadust saab müüa kui pesuloputusvahendit?" ja ekskursioon AHHAA teaduskeskuses.

Seminar on jätkuks ülikooli ja TÜ teadusuudiste portaali Novaator poolt läbi viidud doktorantide populaarteaduslike artiklite konkursile. Konkursi kahes voorus osales kokku 80 doktoranti. Parimad tööd on leidnud kajastamist Novaatori veergudel.

Rohkem infot: /et/teadus/populariseerimine/ka-steadust-saab-muua-kui-pesuloputusvahendit

Lisainfo: Aitel Käpp, TÜ teaduse populariseerimise peaspetsialist, tel 737 6531, aitel.kapp@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja