Kursi koolkond TÜ ajaloo muuseumis

Neljapäeval, 17. veebruaril algusega kell 15 avaneb TÜ ajaloo muuseumis näitus "Kursi koolkond XXIII", kus saab näha kursilaste viimase kolme aasta loomingut. Oma tööd on välja pannud kõik üheksa koolkonna liiget. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38899","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Vaataja saab kogeda nii kursilastele omast ajastukriitikat kui värviküllast elurõõmu, müstilisi ja ajalooteemalisi allegooriaid, mastaapseid hüperrealistlikke portreesid ja tundlikke maastikuvaateid. (Taas)avastamisrõõmu pakuvad kursilased kindlasti ka nii graafika kui maalikunsti austajatele. Kursilased tähistavad näitusega oma 23. tegutsemisaastat.

Osalevad kõik Kursi koolkonna üheksa kunstnikku: Ilmar Kruusamäe, Peeter Allik, Priit Pangsepp, Albert Gulk, Marko Mäetamm, Külli Suitso, Imat Suumann, Reiu Tüür ja Priit Pajos.

Näitus saab üles Kursi koolkonna päevade raames, mis toimuvad juba seitsmendat korda.

Ajaloo muuseumi näitus jääb avatuks 28. märtsini. Kursilaste näitusi saab veel vaadata Tartu Kunstnike Majas 23. veebruarist kuni 20. märtsini ning 19. aprillini Tartu Ülikooli raamatukogu kohvikus.

Lisainfo: Ilmar Kruusamäe, tel 56 95 3531

Anneli Miljan