KURSI KOOLKONNA NÄITUS TÜ AJALOO MUUSEUMIS

Lisaks TÜ ajaloo muuseumile on võimalik Kursi Koolkonna kunstnike loominguga tutvuda ka Tartu Kunstimajas. Tihti on Kursi Koolkond kutsunud oma näitusele esinema ka sõpru-kunstnikke (nt Andrus Kasemaa, Ervin Õunapuu, Hannes Starkopf, fotograaf Tõnu Naarits). Ka tänavu on üllatuskülalisi varuks.

Kursi Koolkonna asutasid 1988. aprillis kunstnikud Peeter Allik, Albert Gulk, Ilmar Kruusamäe ja Priit Pangsepp. Ametlik kunst toetas tollal abstraktsionismi, veidi hiljem installatsiooni-, ksero- ja videokunsti. Kõik, mis Tallinnas tehti oli IN. Kursi Koolkond oli Tallinna-sõbralik, aga loomingus oldi õlimaali- ja pliiatsijoonistusekeskne.

1992. aasta suvel asutati kunstiajakiri "Kursi Kunst", mida on ilmutatud 30 numbrit. Kursi koolkonna viiendat sünnipäeva tähistati Kursi Koolkonna Päevadega Tartus 1993. aastal. Sellest alates toimubki iga kolme aasta järel nn Kursi Kunsti Triennaal Tartus.

Näitus TÜ ajaloo muuseumis jääb avatuks 6. maini 2005.

Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist