LÄVENDIPÕHINE VASTUVÕTT TÕI ÜLIKOOLI PARIMAD ÕPPURID

Tartu Ülikooli õppe- ja üliõpilasosakonna juhataja Aune Valgu sõnul täitis äsjamöödunud lävendipõhine vastuvõtt ülikooli jaoks mõlemad olulised eesmärgid.
Aune Valk täpsustab: "Esiteks tulid ülikooli üle aastate parimate sisseastumistulemustega üliõpilased ning teiseks muutis lävendipõhise vastuvõtu kasutamine juba teist aastat kogu sisseastumisprotseduuri tulevastele tudengitele selgemaks ja lihtsamaks".

Aune Valgu hinnangul jätkab aga Ülikool rõhumist kvaliteedile, mis tähendab, et lävendid võivad edaspidi veelgi tõusta. "Ka käesoleval aastal määrati lävendid eelmise aasta miinimumtulemustest kõrgemad, ometi tuli sellele vaatamata üliõpilasi õppima rohkem kui planeeritud. See näitab õppurite huvi Tartu Ülikooli vastu ning kinnitab veelkord lävendipõhise vastuvõtu efekti", lisab Valk.

Üheks probleemiks lävendipõhise vastuvõtu korral on riigieksamite hinnete kõikumine aastate lõikes. Eksami ja kvalifikatsioonikeskusega peetud esimesed läbirääkimised lubavad loota, et järgnevatel aastatel hakatakse riigieksamite tulemusi standardiseerima, mis tähendab, et oluliselt paraneb ka lävendipõhise vastuvõtu seni nõrgim külg – tulemuste etteennustatavus.

Tartu Ülikooli õppeprorektori abi Toomas Liivamäe sõnul soodustab lävendipõhine vastuvõtt ka üliõpilaste teadlikku erialavalikut, kuna senise kahe eelistuse asemel on laiem võimalus endale sobivat eriala valida. See annab ülikoolile olulist tagasisidet üliõpilaste eelistuste ja mitte-eelistuste kohta.
Liivamäe hinnangul kaalub ülikool senise lävendipõhise vastuvõtu kogemuste toel seda süsteemi ülikoolis veelgi enam juurutada, et saavutada ühtne ja selge vastuvõtusüsteem kogu ülikoolis.

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht