Loe e-õppe ajakirjast: ülikooli esimene MOOC osutus väga edukaks

E-õppe ajakirja e-TÜ 2014. aasta kevadnumbris tutvustatakse ülikooli esimese vaba juurdepääsuga e-kursuse (Massive Open Online Course, MOOC) edulugu. Professor Ivo Leito kursusel „Estimation of measurement uncertainty in chemical analysis“ osales 270 õppijat enam kui 40 riigist, kellest kursuse läbis edukalt 141.

Kevadnumbris saab kuulata tehnoloogiahariduse professor Margus Pedaste mõtteid e-õppe arendamise eesmärkidest. „Kiiremini, paremini, tõhusamalt – need on märksõnad, millest tuleb e-õppe kasutamisel lähtuda,” rõhutab professor Margus Pedaste.

Ajakirjas tutvustakse ka ülikooli struktuuriüksuse juhtide ja programmijuhtide hulgas läbiviidud e-õppe uuringu tulemusi. Lisaks on huvilistel võimalik tutvuda e-õppe assistentide tööga, Sisu@UT vahendiga, mis on mõeldud ülikooli õppe- ja teadustööga seotud veebilehestike tegemiseks. Kogemusi jagatakse ka seoses Panopto videoloengute salvestamise tarkvara kasutamisega.

„Haridustehnoloog soovitab“ sarjas tutvustatakse YouTube´i võimalusi videote salvestamisel ning rakendusi, millega saab YouTube’is olevatesse videoklippidesse valikvastustega teste ning sünkroniseeritud tekstilise konspekti lisada.

Lugejal on võimalik ka sel korral läbida mini-e-kursusi. Kursuste hulgas on näiteks „Huvitavad soojusnähtused füüsikas”, „Viha taltsutamine” (vene keeles) ja „Pikamaajooksja treening“. Minikursuste eduka sooritamise korral väljastatakse osalejatele nimeline elektrooniline tõend, mille saab salvestada ja/või välja trükkida.

E-õppe ajakirja väljaandjaks on Tartu ülikooli elukestva õppe keskuse haridustehnoloogiakeskus, kus arendatakse ja korraldatakse e-õpet, nõustatakse õppejõudude e-kursuste ettevalmistamisel ja läbiviimisel ning pakutakse haridustehnoloogilisi teenuseid.

E-õppe ajakiri e-TÜ leiab aadressilt http://etu.ut.ee.

Lisainfo: Lehti Pilt, TÜ elukestva õppe keskuse haridustehnoloogiakeskuse juhataja, tel: 737 6306, e-post: lehti.pilt@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja