LÕPEB VASTUVÕTT TARTU ÜLIKOOLI AVATUD ÜLIKOOLI

Dokumente võetakse vastu Tartu Ülikooli peahoones ja kolledžites õpetatavatele erialadele ka kohapeal. 14.–23. augustini on võimalik rakenduskõrgharidus- ja bakalaureuseõppesse kandideerimiseks dokumente esitada ka TÜ maakondlikes esindustes, Pärnu kolledžis ja Ülikoolide keskuses Saaremaal.

Rakenduskõrgharidus- ning bakalaureuseõppesse saab dokumente esitada ka elektroonselt Sisseastumise Infosüsteemi (SAIS) kaudu. Tartu Ülikooli vastuvõtu peaspetsialisti Kaja Karo sõnul peavad aga kandideerijad arvestama asjaoluga, et kui keskkool on lõpetatud enne 2004. aastat, siis riiklikes infosüsteemides ei ole kooli lõpetamise kohta andmeid. Sellisel juhul ei saa avaldust SAISi kaudu esitada ning dokumendid tuleb ise kohale tuua.

Avatud ülikooli rakenduskõrgharidus- ning bakalaureuseõppesse astumisel ei toimu lävendipõhist vastuvõttu ning õppima asumiseks ei ole vaja sooritada riigieksameid. Vastuvõtt toimub sisseastumiseksamite alusel, mida saab sooritada 25.–29. augustini.

Magistriõppesse astumiseks on võimalik esitada dokumente ainult Tartus ning SAISi vahendusel dokumente esitada ei saa. Kõigi majandusteaduskonna magistriõppesse kandideerida soovijate dokumente võetakse vastu majandusteaduskonna dekanaadis Narva mnt 4.

Magistriõppesse võetakse vastu sisseastumiseksamite tulemuste ja teaduskondades kehtestatud tingimuste põhjal. Üliõpilaskandidaat, kes on lõpetanud teise kõrgkooli või kandideerib magistriõppesse bakalaureuseõppe kõrvalaine baasilt, peab taotlema varasemate õpingute hindamist, et selgitada välja, kas õpingute alustamiseks vajalikud eeldusained on sooritatud. Vastavaid taotlusi saab esitada koos sisseastumisdokumentidega 17. augustini ning lisainfot varasemate õpingute hindamise kohta saab veebiaadressilt /73713.

Ka tänavu finantseeritakse TÜ avatud ülikoolis teatud õppekohti riikliku koolitustellimuse raames. Bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõppes on kokku 131 tasuta õppekohta, neist 88 on mõeldud töötavatele õpetajatele ning magistriõppes on 105 õppekohta, millest töötavatele õpetajatele on mõeldud 87.

Vastuvõetute nimekirjad selguvad 1. septembriks ning need pannakse üles veebiaadressile /sisseastumine.

Täiendav info avatud ülikooli astumise kohta.
Lisainfo: TÜ vastuvõtu peaspetsialist Kaja Karo, tel 737 6391

Liina Jürgen