Maailma juhtiva sporditeadlase kursus TÜ-s: „Tippsport: Kenya, Jamaica, WADA“

20. ja 21. juunil algusega kell 10 toimub TÜ käitumis-, sotsiaal- ja terviseteaduste doktorikoolis Lossi 36-305 Ida-Aafrika kesk- ja pikamaajooksjate (Kenya ja Etioopia) ja Lääne-Aafrika, USA ning Jamaika sprinterite uurimisega tegeleva ühe maailma juhtivteadlase, dr Yannis Pitsiladise kursus „Tippsport: Kenya, Jamaica, WADA“.

Oma kursusel käsitleb maailma juhtivaid sporditeadlasi, dr Pitsiladis nelja suuremat teemat:

• Endurance training: The African way.
  • Can European athletes run like East African athletes?
  • How to produce an Estonian Usain Bolt?
  • Doping in the Olympics: past, present and future.

Yannis Pitsiladis teeb teadustööd Glasgow ülikooli juures ning ta tegeleb pikamaajooksjate ja sprinterite uurimisega nii geneetika, füsioloogia, psühholoogia kui ka sotsiaal-kultuurilisel tasandil.

Lisaks teadustööle on dr Pitsiladis teinud tihedat koostööd maailma tippjooksjatega nagu näiteks Kenenisa Bekele ja Haile Gebreselassie. Dr Pitsialdis on International Centre for East African Running Science (ICEARS) direktor, rahvusvahelise antidopinguagentuuri (WADA) juures on Pitsiladis seotud erinevate grantidega, mis on suunatu EPO efektiivsema testimise väljatöötamisele. Tema varasema teadustöö hulka kuulub laste toitumisega seotud IDEFICS projekt, kus on osalenud ka Eesti kooliealised lapsed.

Loe lisa doktorikooli ja kursuse kohta Tartu ülikooli kodulehelt. Kursusel osalemise soovist kirjuta martin.mooses@ut.ee.

Lisainfo: Martin Mooses, treenerite täiendkoolituse koordinaator, tel: 53463066, e-post: martin.mooses@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja