Maailma üks juhtivaid inimesegeneetikuid peab loengu personaalmeditsiinist

Teisipäeval, 19. novembril külastab Eestit Stanfordi ülikooli geneetika ja pediaatria professor, endine Ameerika inimesegneetika ühingu (ASHG) president professor Uta Francke. Visiidi käigus peab Francke nii Tartus kui Tallinnas personaalset meditsiini käsitleva avaliku loengu "Big Data - Paving the Way to Personalized Medicine”.

Tartus saab loengut kuulata 19. novembril algusega kell 9.30 TÜ kliinikumi Linkbergi auditooriumis. Tallinnas astub professor üles kell 15.00 Teaduste akadeemia suures saalis.

Prof. Francke on üks maailma juhtivatest inimesegeneetikutest, kes lisaks aktiivsele teadustööle töötab ka personaalseid geeniteste pakkuva California ettevõtte 23andMe meditsiinidirektorina.

23andMe personaalse genoomi analüüs valiti aastal 2008 "aasta leiutiseks" ajakirja Times poolt. Nende andmebaas sisaldab järjestusi rohkem kui 400 000 inimese kohta.

Rohkem infot loengu ja prof. Uta Francke kohta saad lugeda siit.

Kõik huvilised on oodatud!

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja