Majandusteaduskonna lõpuaktusel tõsteti esile tudengite suurepäraseid saavutusi

Ettevõtluse ning tehnoloogia juhtimise magistriõppekava vilistlased on MTÜ Tehnoloogia ja Ettevõtluse Arendamise Koda raames loonud stipendiumifondi, mille eesmärk on igal aastal tunnustada magistritööd, mis aitab arendada ettevõtlust Eestis ning muuta meie ettevõtteid innovaatilisemaks. Sel aastal pälvis stipendiumi Märt Parker, kelle magistritööks oli „Prognoosimise juhtimine Eesti jaekaubandusettevõtete näitel“. Stipendiumi andis üle Elo Mets.

Majandusteaduskonna vilistlasühing Hermes premeerib igal aastal teaduskonna üliõpilasi, kes on esinenud jooksval aastal Eesti ajakirjanduses majandusalase kirjutisega. I preemia vääriliseks hinnati 1. aasta magistrant Ingvar Viini, kes avaldas Eesti Maksumaksjate Liidu ajakirjas "Maksumaksja" artikli pealkirjaga: "Maksumentaliteedi uurimine - oluline samm õiglasema maksupoliitika suunas". Preemia andis üle vilistlasühingu esimees Veljo Ipits.

AS A. Le Coq tänas äsjast magistrit Karmen Vinnit eduka osalemise ja olulise panuse eest majandusarvestuse õppetooli ja ASi A. Le Coq koostöös valminud uurimislepingu „Tasakaalus tulemuskaardi rakendamise arendamine Olvi Grupi ettevõtetes“ täitmisel.

Lõpetajad omakorda tunnustasid teaduskonna parimaid õppejõude. Seekordsed bakalaureuseõppe lõpetanute lemmikud olid Juta Sikk, Andres Kuusik, Kertu Lääts ning Raul Eamets; värsked magistrid tõstsid aga esile Tiiu Paasi, Maaja Vadi ning Andres Võrgu.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja