Mart Noorma pälvis teadusajakirjanduse sõbra auhinna

ERR uudised kirjutavad, et Eesti teadusajakirjanike seltsi moodustatud žürii valis teadusajakirjanduse sõbra auhinna „Ökuli“ laureaadiks Tartu ülikooli loodus- ja tehnoloogiateaduskonna õppeprodekaani ja tudengisatelliidi ESTCube-1 eestvedaja, füüsik Mart Noorma.

Telesaate Rakett 69 võtteplatsil andis Eesti teadusajakirjanike seltsi esimees Priit Ennet Mart Noormale üle keraamik Piret Kändleri loodud auhinnakuju "Ökul".

Mart Noorma on noorte teadlaste võistlussaate kohtunikuna korduvalt rõhutanud, et lisaks nutikusele, teadmistele ja meeskonnatöö oskusele peab noorel teaduse superstaariks saamiseks olema ka X-faktor. Žürii leidis, et Noormal endal on see inimesi innustav X-faktor kindlasti olemas.

Enneti sõnul tänavad nad „Ökuli“ auhinnaga teadlast, kes on ajakirjandusega suhtlemisel näidanud üles aktiivsust ja koostöövaimu. Noorma puhul hinnati kõrgelt tema võimet väärtustada meedia olulist rolli hoiakute kujunemisel ja teaduse populariseerimisel.

Auhinnažüriisse kuulusid Priit Ennet, Kärt Jänes-Kapp, Arko Olesk, Indrek Rohtmets, Rein Einasto ja Helen Arusoo.

Auhinnaga „Ökul“ soovitakse tõsta esile, tänada ja tunnustada teadlast, kes tähelepanuväärselt, asjatundlikul, entusiastlikul ja heatahtlikul moel teeb ajakirjanikega koostööd, pakub ühiskonnaliikmetele üldmõistetaval ja meeliköitval kujul ajakohast ja asjatundlikku teavet teadusmahukatel ja teadusse puutuvatel teemadel. Auhinda antakse välja alates 2011. aastast.

Vaata ka ERR uudist auhinna üleandmisest siit.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja