Matemaatikasõbrad ei jõua uut „Kuubikut“ ära oodata

Põnevate ülesannete poolest tuntud matemaatikavõistlust „Kuubik“ lahendas tänavu 118 Eestimaa koolist 527 õpilast, keda ei morjendanud suur ülesannete hulk ega lahendamisele kulunud aeg.

Nelja kuu jooksul voorudes toimuv Kuubik erineb paljudest Eesti õpilasvõistlustest, kuna pakub võimalust ajusid ragistada neljas voorus, võimaldades huvilistel igal hetkel liituda või võistlusest loobuda. Pika kulu ja 160 tõsise ülesandega võistlus on ennekõike paeluv tõsiste matemaatikafännide jaoks.

Ardi Raag Tallinna reaalkooli 5. klassist ütleb: „Selliseid ülesandeid nagu Kuubikus, pole mitte kuskil mujal. Kahju, et järgmist Kuubikut peab nüüd nii kaua ootama!“ Sama mõtet kordab ka Elbe Reiter Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi 7. klassist: „Ülesanded olid, nagu ikka, toredad ja nuputamist ning tähelepanu nõudvad. Selleks korraks on siis Kuubik jälle läbi. Oli tore, nagu alati.“

Võistluse korraldaja ja ülesannete autor Maksim Ivanov rõõmustab positiivse tagasiside üle ja ütleb: „Kuubiku ülesanded sünnivad elust enesest ja enamasti puhkuse ajal, kui on mahti asjade üle järele mõelda.“

Üldarvestuses esikoha võitnud Birgit Veldi Saue gümnaasiumi 7. klassist lahendas 160st ülesandest õigesti tervelt 158. Teise koha saanud Ida Tuule Jõgi Tartu Mart Reiniku kooli 7. klassist jõudis 156 korrektse lahenduseni. Kolmas oli Heimtali põhikooli 3. klassi õpilane Anne Marie Õmblus 154 õigesti lahendatud ülesandega.

Korraldajad tunnustavad kõiki osalenuid tubli töö eest ja saadavad võistluse 50 parimale kodukooli ka diplomid ja auhinnad.

Kõigi vähemalt 50 punkti kogunud õpilase koondtulemused on avaldatud lehel http://www.teaduskool.ut.ee/et/ainevoistlused/kuubik.

Kuubiku korraldamist toetas TÜ teaduskool.

Lisainfo: Maksim Ivanov, TÜ teaduskooli matemaatika peaspetsialist, e-post: maksim.ivanov@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp