Möödub 50 aastat esimese arvuti käivitamisest Tartu Ülikoolis

"Arvuti saabumisel ülikooli loodi selle käigushoidmiseks ja seda kasutada soovijate teenindamiseks ülikooli arvutuskeskus. See oli koht, mis pakkus üliõpilastele, õppejõududele ja teaduritele pikki aastaid abi arvutiga suhtlemisel ning teadus- ja uurimisprobleemide lahendamisel," rääkis ajaloost arvutiteaduse instituudi juhataja Tiit Roosmaa,

Roosmaa sõnul muutus arvutuskeskuse roll oluliselt kaheksakümnendatel aastatel, kui turule tulid ja hakkasid laialdaselt levima personaalarvutid.

Praeguses Tartu Ülikoolis jätkavad 50 aastat tagasi alustatut eeskätt matemaatika-informaatikateaduskonna arvutiteaduse instituut ja Tartu Ülikooli infotehnoloogia osakond koos TÜ teadusarvutuste keskusega.

50 aasta jooksul toimunud arengud on hajussüsteemide lektor Meelis Roosi algatusel jäädvustatud J. Liivi 2 õppehoones asuvas arvutimuuseumis, mille pidulik avamine toimub 2. novembri konverentsi raames.

Lisainfo:
Tiit Roosmaa, arvutiteaduse instituudi juhataja, tel 737 5870