Multimeediaklass loob majandustudengitele praktilisema õppe

Tartu ülikooli majandusteaduskond sisustas Tiigriülikooli abil moodsa interaktiivset suhtlust võimaldava multimeediaklassi. Salvestus- ja ülekandetehnikaga varustatud klassiruumis kaasatakse videosilla abil õppetöösse enam praktikuid ja teisi ülikoole. Salvestustehnika loob aluse ka õppematerjalide ja videoloengute loomiseks.

TÜ majandusteaduskonna arendusprodekaan Krista Jaakson rääkis, et vajadus multimeediaklassi järele tekkis igapäevatöö tulemusena: „Kuna teaduskonnas käib tihti huvitavaid väliskülalisi, kelle loengumaterjal on sageli heaks sisendiks ka järgmiste aastate ainetele, peab loengu salvestamiseks olema vastav süsteem.“

Auditooriumi loomise eesmärk oli tagada ka interaktiivse suhtluse võimalus, et õppetöö saaks toimuda kahes või enamas kohas korraga. „Meil on ühisõppeaineid teiste ülikoolidega, mille raames peaksid eri linnade õppurid saama Tartus toimuvaid loenguid mugavalt vaadata otseülekandena veebist või salvestusena.“ Süsteemi abil loodab arendusprodekaan kaasata õppetöösse ka veel enam praktikuid, tuues näiteks seminari, kus mõne ettevõtte kaasuse arutamisel osaleb virtuaalselt ka ettevõtte esindaja, kel võimalus reaalajas tudengite töid omalt poolt kommenteerida.

Jaakson näeb kaasajastatud õpikeskkonnas kasu nii õppejõududele kui ka tudengitele. „Läbi ülikoolidevahelise tiheda koostöö saame veebikeskkonnas pakkuda tudengitele üha mitmekülgsema sisuga majandusvaldkonna aineid. Tehnika loob meile võimaluse videoloengute osakaalu suurendamiseks iseseisva tööna, sh kuulub näiteks soovitusliku lisamaterjali nimistusse tulevikus aina enam videoloenguid, mida kodus läbi töötada.“

Õppejõudude seisukohast usub Jaakson, et multimeediaklassi olemasoluga õnnestub vähendada õppejõudude sõitmist Tallinna ja Pärnu vahet: „Ent me anname endale aru, et vahetul kontaktil on siiski omaette väärtus.“ Paindlikuma õppe ja parema hindamistegevuse läbiviimise nimel leiab Jaakson, et ka tudengite kodutööd on võtmas uut mõõtu: „Tulevikus muutuvad kirjatükid pigem poster-esitlusteks, mille salvestamiseks hakkab teaduskond pakkuma omapoolset tuge. Hiljem on neid hea kasutada õppematerjalidena, analüüsida ja hinnata.“

Tiigriülikooli toel sisustatud auditooriumis on kasutada uus arvuti, projektor, kaamera ja mikrofonid. Ruum on varustatud väljuhääldeid sisaldava ja taustamüra summutava helisüsteemiga ning kasutajasõbraliku salvestustarkvaraga. „Kui varasemalt vajas õppetöö filmimine palju eeltööd, kaamera paigaldamist ja loengut jälgivat kaamerameest, siis nüüd piisab loengu alguses vaid õppejõul salvestusnuppu vajutada,“ täpsustas Jaakson.

Egle Merbach
TÜ avalike suhete peaspetsialist
Tel: +(372) 737 5509
Mob: +(372) 58 6686 77