Münsteri ülikooli emeriitprofessor Wichard Woyke peab ülikoolis avaliku loengu

Neljapäeval, 24. mail peab Tartu ülikoolis avaliku loengu Münsteri ülikooli emeriitprofessor, politoloog Wichard Woyke. Juttu tuleb Saksamaa välispoliitikast ja selle mõjust Euroopa Liidule.

Saksamaa välispoliitika pikaajaliseks tunnusjooneks on olnud multilateraalsus, eriti EL, NATO, ÜRO ja OECD raames. Ometi tajuvad mõned EL riigid Saksamaa käitumist Euroopa Liidus Saksamaa  domineerimisena teiste liikmesriikide üle. On see tõesti nii? Millised on Saksamaa välispoliitika peamised eesmärgid?

Münsteri ülikooli emeriitporfessor Wichard Woyke peamised uurimisvaldkonnad on rahvusvahelised suhted, ajalugu ja Euroopa uuringud. Prof Woyke arvukad teadusartiklid käsitlevad Prantsusmaa välispoliitikat, Euroopa ühendamise ajalugu ning NATO külma sõja järgset muutumist. Prof Woyke on pidanud loenguid mainekates ülikoolides nii Euroopas kui USA-s.

Loeng toimub neljapäeval, 24. mail kell 14.15 TÜ peahoones (Ülikooli 18) auditootiumis 128. Loeng on inglise keeles. Kõik on oodatud!

Prof Woyke viibib tartus TÜ Euroopa Liidu-Vene uuringute keskuse CEURUS kutsel. CEURUS koondab eri valdkondade teadlasi ja eksperte, et uurida süvitsi Euroopa Liidu ja Vene Föderatsiooni suhteid ning vastasmõjusid.

Loengu plakatit vaata siit.

Rohkem infot: http://ceurus.ut.ee

Lisainfo: Siiri Maimets, TÜ Balti õpingute keskuse koordinaator, tel 737 5199, siiri.maimets@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu ülikooli pressiesindaja