Muuseumiöö tõi ülikooli muuseumidesse tuhandeid huvilisi

Tartu ülikooli muuseumid hoidsid üle-eestilisel muuseumiööl, 14. mail oma uksed valla kella 23ni. Hea ilm ja põnev programm tõi TÜ muuseumisse, toomkiriku tornidesse, kunstimuuseumisse, tähetorni, loodusmuuseumisse ja botaanikaaeda tuhandeid inimesi.

„Meie hinnangul õnnestus muuseumiöö kenasti, programm köitis külastajaid ning ilus ilm andis võimaluse nautida õhtut toomkiriku tornides, kus on sellest hooajast väljas ka ekspositsioon. Uus näitus „Maailma mõõtmine” jättis külastajatele hea mulje,” sõnas Tartu tähetorni juhataja Janet Laidla.

Tartu ülikooli kunstimuuseumi külastas 403, Tartu ülikooli muuseumi 1633, toomkiriku torne 1121 ja tähetorni 1614 inimest.

Tartu ülikooli loodusmuuseumit ja botaanikaaeda külastas muuseumiööl kokku 3087 inimest, neist 2147 käis loodusmuuseumis ja 940 botaanikaaias. Loodusmuuseumi kommunikatsioonijuhi Eva-Liisa Orula sõnul oli loodusmuusuemis kell 18-22.30 pidevalt erineva pikkusega järjekord: „Kõige pikem saba ulatus liftist õue maja nurgani.“

Ilma selginedes tekkis ka tähetornis traditsiooniliseks kujunenud teleskoobijärjekord.

Virge Tamme