Muuseumiöö TÜ muuseumides: Öös on aardeid

14. mai on Eestis muuseumiöö. Sel puhul on hilistel tundidel avatud Tartu Ülikooli ajaloo muuseum toomkirikus, toomkiriku tornid, vana anatoomikum ja tähetorn. Samuti on uksed lahti TÜ loodusmuuseumis ja kunstimuuseumis. Näha saab ka ülikooli ajaloo üht pärli: kartserit, kus muuseumiöö puhul istub tõesline 19. sajandi tudeng.

Toomkirik - aarded, mida näeb ainult täna õhtul!
Aardejaht - otsimise ja leidmise mäng aardekaardiga Toomemäel ja Toomemäe muuseumides
18.00-21.00 töötuba Aarete meisterdamine kõigile
19.30 Krambambuli valmistamise töötuba täiskasvanutele
21.30 Õnnemäng aardejahil osalenutele. Hinnalised auhinnad!
22. 00 Euroopa muusika-aarded

Vana anatoomikum - rääkivad aarded
21.15 kirjandusaare Mart Kivastik – Tartu kui aare kirjandusmaterjalis ja aare kirjaniku jaoks
21. 45 arheoloogia-aare Ain Mäesalu – Tartu arheoloogilised aarded
22.15 – teatriaare Jüri Lumiste – Hermaküla stuudio lõpetanud näitleja kui eesti teatri haruldus. Vanemuine linna alusaardena.

Tähetorn – kättesaamatud aarded
22.00-24.00 vaatame teleskoobiga Kuud ja Saturni (siiski vaid selge taeva korral)
18.00, 19.00, 20.00, 21.00, 22.00, 23.00 planetaariumietendused
21.00-22.00 klahvpillimuusika klassikalistelt autoritelt džassilikus seades. Esitab Rein Bleive.
22.00-22.30 H. Elleri kooli ansambel Fookus (vokaal Liis Variku, viiul Riinu Ots, flööt Kersti Perandi, t¨ello Ann Kuut, klahvpill Rein Bleve). Esitusele tuleb Alo Põldmäe ja Doris Kareva teos "Külaline" ning Johannes Bleive töö "Tuule laul"

Loodusmuuseum - loodusaarded
Kell 18.30 "Huvitavaid ööloomi". Mati Martin tutvustab ööloomi maailma eri paigus
Kell 19-21 Töötuba "Jäljemedalite valmistamine"
Kell 20-21 Lemmikloomad maod!
Kell 21 "Meteoriidid ja meteoriidikraatrid". Jüri Plado ettekanne, mille järel tutvustatakse geoloogiamuuseumi kogusse kuuluvaid meteoriite

Kunstimuuseum - antiikaja aarded ja kartser
Muuseum on lahti kl 18-23 ja selle külastamine on tasuta.
Huvilised võivad astuda üheks õhtuks antiikmaailma - saab proovida kreeka rõivad, vormida ise savist münte ja kuulda Delfi oraakli ennustust oma tuleviku kohta. Lisaks on avatud ülikooli peahoone pööningul olev kartser, kus on tol ööl karistust kandmas üks tõeline 19. sajandi nurjatu tudeng.

Kogu info muuseumiööst üle Eesti: oo.muuseum.ee

Anneli Miljan
TÜ pressiesindaja