Nädalavahetusel võistlevad rektorid Otepääl golfis Tartu Ülikooli rektori karikale

Pühapäeval, 24. augustil leiab Otepää golfikeskuses aset seni kõige suurejoonelisem Tartu Ülikooli rektori karika golfiturniir. Esimest korda lahtiselt toimuval turniiril võtavad  TÜ rektoriga golfis mõõtu üle saja võistleja, sh ka seitse kodu- ning välismaiste ülikoolide rektorit.

Tegu on esimese aastaga, mil traditsioonilist Tartu Ülikooli rektori karikat golfis peetakse lahtise turniirina. Lisaks Tartu Ülikooli vilistlastele, õpilastele ja õppejõududele oodatakse Lõuna-Eesti kuppelmaastike vahel toimuvale karikavõistlusele kõiki võitlushingega golfimängijad.

Esmakordselt osalevad golfiturniiril ka TÜ partnerülikoolide rektorid ja rektori asetäitjad. Teise hulgas astuvad võistlusplatsile näiteks Turu ja Lundi ülikoolide ning Riia Tehnikaülikooli rektorid. Lisaks TÜ rektoriga golfiväljakul mõõtu võtmisele on osalejatel võimalik professionaalse golfiõpetaja juhendamisel tutvuda populaarse rahvaspordialaga golfidemol.

Tartu Ülikooli rektor professor Volli Kalm avab turniiri kell 10.45 ning esimene avalöök antakse täistunnil. Võistelda on võimalik nii individuaalses kui ka võistkondlikus arvestuses. Individuaalklassid jagunevad meeste ja naiste arvestuses tugevusklassi järgi. Tartu Ülikooli vilistlased ja üliõpilased saavad osaleda ka võistkondlikus arvestuses, mis määratakse teaduskonna alusel.

Autasustatakse iga võistlusklassi kahte paremat mängijat, teaduskondade vahelise võistluse võitjavõistkonda ja erivõistluste võitjaid. Parim teaduskond ning individuaalarvestuse parima mehe ja naise nimi graveeritakse TÜ rektori rändkarikale.

Esmaspäeval, 25. augustil osalevad väliskülalised rektorite ümarlauaarutelul ning Tartu Ülikooli füüsika instituudi uue õppe- ja teadushoone Physicum avamisel.

Lisainfo: Teele Arak, Tartu Ülikooli vilistlastegevuse koordinaator, tel: 737 6121, 5343 3773, e-post: teele.arak@ut.ee.

Egle Merbach
TÜ avalike suhete peaspetsialist