Narva kolledž tähistab uue hoone nurgakivi panekuga XI aastapäeva

Neljapäeval, 27. mail kell 16.30 pannakse Narva raekoja platsil nurgakivi Tartu Ülikooli Narva Kolledži uuele õppehoonele. Samal päeval kell 15 tähistab Narva kolledž Hermanni linnuse rüütlisaalis piduliku aktusega kolledži 11. tegevusaastat.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39660","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Narva kolledži haldusjuhi Jaanus Villiko sõnul võimaldab uue hoone siselahendus luua Eesti parima õpetajakoolituskeskkonna ning avaliku ruumi erinevaks kõrgharidustegevuseks, näiteks Eesti ja Venemaa kontaktinstituudi loomiseks.

Põhja- Euroopa barokk-pärliks nimetatud vanalinn hävitati 1944. aasta märtsis. Kolledži uus, endise börsihoone kohale kerkiv hoone on viimase kahekümne aasta esimene katse vanalinna taaselustada. "Uus kolledžihoone loob uued väljakutsed platis ja selle ümbruskonna taasloomiseks," ütles TÜ Narva Kolledži direktor Katri Raik.

Samal päeval arutatakse ka Narva vanalinna tuleviku üle. Kell 12 Narva raekojas algaval foorumil esinevad Eesti Arhitektuuri Keskuse juht, endine Narva linnaarhitekt Ülar Mark, kultuuriloolane Jevgeni Kaljundi, Narva linnaarhitekt Peeter Tambu ja Tartu Ülikooli arheoloogiaprofessor Aivar Kriiska. Diskussiooni juhib Narva muuseumi direktor Andres Toode.

Narva kolledž on Tartu Ülikooli regionaalne asutus, mis alustas tööd 1999. aastal ning keskendub ainsa ülikoolide asutusena põhiliselt venekeelsete lasteaedade ja koolide õpetajate ettevalmistamisele. Kolledžis on 700 üliõpilast ja 1500 täienduskoolituskursustel osalejat aastas. Nurgakivi asutamisega ühel päeval tähistab kolledž traditsioonilise aktusega oma 11. aastapäeva.

Narva kolledži uue hoone autorid on tunnustatud noored arhitektid Katrin Koov, Indrek Peil, Siiri Vallner. Hoone asub kunagise börsihoone ja kahe selle taga asunud hoone krundil ning selle Uue õppehoone fassaad meenutab börsihoone fassaadi. Uue õppehoone fassaad markeerib nii visuaalselt kui ruumiliselt endise börsihoone asupaika.

Hoonet rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest, seda ehitab Nordecon Ehitus.

Lisainfo:
Katri Raik, TÜ Narva kolledži direktor, tel 5153394, e.post katri.raik@ut.ee
Aleksei Ivanov, TÜ Narva kolledži infospetsialist, tel 58 296 984, e-post aleksei.ivanov@ut.ee

Mehis Tuisk
Tartu Ülikooli pressiesindaja