Narva kolledžis peetakse soome keele päeva

Soome keele päeva peetakse traditsiooniliselt esimese soomekeelse aabitsa ja katekismuse autori, Uue Testamendi tõlkija Mikael Agricola surmapäeval 9. aprillil. Agricola suri 1557. aastal ja oli esimene luterlik Soome piiskop. See päev on ühtlasi ka soome rahvaluulekoguja, rahvavalgustaja, maailmakuulsa eepose "Kalevala" koostaja Elias Lönnroti (1802–1884) sünniaastapäev.

Kõik huvilised on oodatud kolmapäeval, 9. aprill kl 14.00 TÜ Narva kolledžisse (Raekoja plats 2), kus päeva avab Nadežda Tšernova slaidišõu „Minu Helsingi” ning viktoriin Soome kohta.

Järgneb teaduslik seminar „Eesti ja Ingerimaa suhted enne ja nüüd”

Pavel Krõlov (Vene TA Peterburi ajalooinstituut, Ingeri kirik): Mikael Agricola õppetunnid Ingeri Kiriku jaoks (vene keeles)
Heinike Heinsoo (Tartu ülikooli soome-ugri osakond): Vadja, eesti ja soome keel Ingerimaal
15.45-16.15 kohvipaus
16.15 Villu Jürjo (Narva Aleksandri kogudus): Heinrich Stahl, Narva ja Ingerimaa
Madis Tuuder (Narva linnavalitsus): Mis on saanud Eesti-Ingerist?
Sergei Mõznikov (Vene TA keeleteatuse instituut, Herzeni nim. riiklik pedagoogikaülikool): Vepsa keele sõnavara ja selle mõju vene keelele (vene keeles)

18.00  Pidulik kontsert ja lauluõpituba “Lauluja Suomesta ja Inkeristä”
Esineb kandlemängija ja Ingeri kiriku praost Pavel Krõlov
Narva Ingerisoomlaste seltsi koori “Iloiset ystävät” õpituba