NÕHK tähistab täna Werneris omanimelise koogiga klubi teist sünnipäeva

Kahe tegevusaastaga on huviklubi korraldanud rea õpetajaametit väärtustavaid üritusi, teiste seas ka õpetajakoolituse suvekooli. Samuti algatas klubi oktoobris läbi viidud hea õpetaja kuu. Viimasest võttis osa ligi 240 haridusasutust kokku üle 60 tuhande õpilasega.

"Oluline on, et õpetajakoolituse üliõpilased on moodustanud ühtse kogukonna, mis regulaarselt koos käib ja heaks õpetajaks kujunemisele kaasa aitab," ütles noore õpetaja huviklubi juht Alo Lõoke.

Edasi on NÕHK-i liikmetel plaan luua motivatsiooniprogramm, mis kaasaks noori juba enne ülikooli koolipingist. "Me tahame jõuda sinna, et kui õpilasel tekib õpetajaameti vastu huvi, siis me saaks tema oskuseid juba enne ülikooli arendama hakata, mis toob meile nõudliku ja eneseteadliku õpetajakoolituse üliõpilase. Edasi tuleb juba arendav ülikoolitee," ütles Lõoke ja lisas, et loodav programm päädib õpetajana kooli tööle minemisega. "Meie eesmärk on motiveerida inimesi rohkem erialavaldkonda panustama ja ka iseennast arendama."

Kahe aastaga on NÕHK-iga liitunud pea 200 liiget, kellest enamik on üliõpilased. Lisaks on huviklubiga liitunud hulk noori õpetajaid.

NÕHK-i nimelistkooki pakutakse Werneri kohvikus noore õpetaja huviklubi auksalates oktoobrist. Sama kooki saab osta ka Stockmannist, Tartu ja Tallinna Kaubamajast ja Solarise keskusest.

Lisainfo: Alo Lõoke, noore õpetaja huviklubi juht, tel 52 53 801, e-post: alo.looke@ut.ee

Mehis Tuisk
pressiesindaja