Noored filoloogid kohtuvad traditsioonilisel teaduskonverentsil

Tartusse tuleb filolooge Saksamaalt, Austriast, Valgevenest, Tšehhist ja mujaltki. Konverents kestab 29. aprillini.

27.–29. aprillil korraldab Tartu ülikooli slaavi filoloogia osakond traditsioonilise rahvusvahelise noorte filoloogide konverentsi.

Noorte filoloogide konverentsi avamine toimub 27. aprillil kell 12.00 Lossi 3 õppehoones, auditooriumis 405. Kell 12.15 esineb sealsamas USA Dartmouthi College’i vene osakonna professor Mikhail Gronas venekeelse loenguga „Millise sõna unustas Mandelštam? Mnemopoeetikast.“

Lisaks esitletakse avamisel möödunud aasta konverentsi materjale sisaldavat kogumikku – Vene filoloogia 23.

Esinejaid on lisaks Eestile Venemaalt, Valgevenest, Tšehhist, Poolast, Lätist, Saksamaalt, Austriast jt riikidest. Kokku saab kolmel päeval kuulata ligi 90 ettekannet.

Konverentsile on oodatud kõik huvilised. Ettekandeid peetakse ruumides Lossi 3 - 406 ning Lossi 3 – 405 ja 224. Töö keelteks on vene ja inglise.

Konverentsi toetab TÜ Keeleteaduse, filosoofia ja semiootika doktorikool.

Lisainfo:
Dmitri Ivanov, konverentsi peakorraldaja, e-post Dmitri.Ivanov@ut.ee