NOVAATOR: Millest räägib mehe nägu?

Kaks värsket uuringut näitavad, et naised eelistavad mehi, kellel on tervisest pakatav jume ning õrnem sugu peab atraktiivsemateks mehi, kelle immuunsüsteem on tugevam, kirjutab Novaator.

Tartu Ülikooli külalisprofessor Indrikis Krams näitas neidudele 74 Daugavpilsi ülikoolis õppiva noormehe fotosid ning palus hinnata noormeeste atraktiivsust.

Partneriotsingutes on atraktiivne nägu väga oluline. Naised hindavad sümmeetriliste ja maskuliinsete näojoontega mehi. Krams otsustas kontrollida hüpoteesi, mille kohaselt võimaldavad naiste poolt mehelikeks peetavad näojooned neil tegelikult ära tunda mehi, kelle immuunsüsteem on tugevam, see omakorda on aga märk headest geenidest.

Meestudengitest tehti näopildid, nende vereproovidest mõõdeti testosterooni taset ning neid vaktsineeriti B-hepatiidi vastu. Vaktsineerimine oli ärritus immuunsüsteemile ning mõne aja möödudes analüüsiti noormeeste veres tekkinud antikehade hulka – rohkem antikehi on märk tugevamast immuunsüsteemist.

Meeste pilte vaadanud naised pidid nende põhjal välja valima endale kõige atraktiivsemana tunduvad mehed.

Tuli välja, et naised panid kõrgemaid hindeid neile meestele, kelle immuunsüsteem on tugevam. Ehk siis, atraktiivsemaks peetud meeste organismi kaitsevõime on tugevam kui meestel, keda naised nii ligitõmbavaks ei pidanud.

Edasi loe Novaatorist!