ÕIGUSALANE TEADUSKONVERENTS TARTU ÜLIKOOLIS

Konverentsi peakorraldaja, TÜ rahvusvahelise õiguse dotsent Lauri Mälksoo leiab, et kuigi konverentsi teemad tegelevad rahvusvahelise õiguse minevikuga, on tegu siiski tulevikku vaatava konverentsiga. "Viimastel aastatel on teadusmaailmas järsult kasvanud huvi rahvusvahelise õiguse ajaloo vastu. Ajaloo uurimise kaudu otsitakse uusi või teistsuguseid vastuseid rahvusvahelise õiguse praegustele raskustele ja väljakutsetele. Tartus toimuv konverents, ühendades märkimisväärse hulga Ida- ja Kesk-Ida-Euroopa vastava teadusharu potentsiaalist, täidab siin olulist tühikut, sest tihtipeale on teadusmaailma pilt rahvusvahelise õiguse ajaloost kreenis, olles liiga Lääne-Euroopa ja USA keskne."

Inglise töökeelega konverentsil osaleb 18 rahvusvahelise õiguse teadlast USAst, Saksamaalt, Suurbritanniast, Lätist, Leedust, Ukrainast, Venemaalt, Poolast, Ungarist, T¨ehhist, Serbiast, Hollandist. Tuntumatest teadlastest osalevad Christian Tomuschat Berliini Humboldti Ülikoolist, David Kennedy Harvardi Ülikoolist, William Butler Penn State University Dickinson Law Schoolist, Anthony Carty Aberdeeni Ülikoolist, Wladyslaw Czaplinski Varssavist, Olga Butkyevich Kiievist.

Konverentsiettekannete põhjal on plaanis välja anda aastaraamatu "Baltic Yearbook of International Law" erinumber, mis on pühendatud rahvusvahelise õiguse ajaloole.

Konverents algab laupäeval, 29. aprillil kell 9.30 ja lõpeb pühapäeval, 30. aprillil kell 16.00.
Konverentsi korraldab Tartu Ülikooli õigusteaduskond ja Berliini Humboldti Ülikooli õigusteaduskond. Konverentsi rahastab sihtasutus Volkswagenstiftung.

Konverentsist osavõtt on huvilistele tasuta. Konverentsist kava leiab aadressilt: www.iuridicum.ee ja osavõtuks tuleb end eelnevalt registreerida, saates e-kirja aadressile kerli.valk@ut.ee.

INFO: TÜ rahvusvahelise õiguse dotsent Lauri Mälksoo, tel 737 5997

Liina Jürgen