Olümpiaadil selgusid parimad eesti keelt võõrkeelena oskajad

Vanemas vanuserühmas (11.−12. klass) võitis olümpiaadi Jekaterina Karpova Kehra Gümnaasiumist (õpetaja Margarita Kuusmaa), teise koha saavutas Jevgeni Varzinov Kehra Gümnaasiumist (õpetaja Margarita Kuusmaa) ning kolmanda koha Tatjana Kudrjavtseva Tartu Annelinna Gümnaasiumist. Nooremas vanuserühmas (9.−10. klass) võitis olümpiaadi Artjom Kosjuk Kohtla-Järve Ühisgümnaasiumist (õpetaja Tatjana Kossjuk). Olümpiaadi lõpparvestuses saavutas Artjom Kosjuk kuuenda koha. Nooremas vanuserühmas saavutas teise koha Kehra Gümnaasiumi õpilane Anastassija Hodnevit¨ (õpetaja Margarita Kuusmaa).

Olümpiaadižürii premeeris eriauhindadega parimate eelvooru tööde kirjutajaid ning suulise ja kirjaliku vooru parimaid õpilasi.

Eelvooru töö eripreemiad said Kristina Hints (Kohtla-Järve Järve Vene Gümnaasium) ning Anastasia Markina (Tallinna Õismäe Vene Lütseum). Parima esinemise eest suulises voorus autasustati Jekaterina Karpovat (Kehra Gümnaasium) ja Artjom Suvorovit (Tartu Annelinna Gümnaasium). Parima kirjaliku töö eriauhinna pälvis Jevgeni Varzinov (Kehra Gümnaasium).

Lisainfo: TÜ eesti ja üldkeeleteaduse instituudi dotsent Madis Arukask, tel 737 5227

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja