Omakultuuriakadeemia sarjas peab loengu japanoloog Alari Allik

Loengus arutleb Alari Allik selle üle, kuidas Jaapanis mõistetakse autentsust, kuidas toimib kultuur, mis käib originaali ja koopia mõistetega väga vabalt ümber.

Milline võiks olla pärandihoid, mis hoiab elus ka rituaalid ja kohaliku elukeskkonna? Arvatavasti võiks meil olla midagi õppida jaapanlastelt, kes pole säilitanud mitte ainult hooneid, vaid ka oskuse neid vajadusel uuesti ehitada. Veel tänapäeval ehitatakse näiteks Ise pühamu iga 20 aasta tagant uuesti üles.

Jaapanlased ei hoia alles ainult kõdunema kippuvaid puitesemeid, vaid ka elusate "pühade puude" (goshinboku) traditsiooni, tänu millele võib tänapäevani ligi 80 000 pühamu juurest leida hiiemetsi.

Loengut on oodatud kuulama kõik huvilised. Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia ja Eesti Pärimusmuusika Keskuse koostöösarjas Omakultuuriakadeemia toimunud loengute/kontsertkohtumiste videosalvestisi on võimalik vaadata veebiaadressilt http://video.kultuur.edu.ee/omakultuuriakadeemia/.

Lisainfo: Kristine Liiva, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia avalike suhete juht, tel: 435 5254, mob: 514 5843, e-post: kristine.liiva@ut.ee.

Mehis Tuisk
pressiesindaja