Open Access nädal TÜ raamatukogus

24.−30. oktoobril leiab TÜ raamatukogus aset järjekorras juba viies ülemaailmne Open Accessi nädal, mis kutsub tutvuma avatud juurdepääsuga teadusinformatsiooni võimalusetega. Nädala raames toimuvad töötoad, ettekandepäev ning rahvusvaheline Open Access konverents.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"37971","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Tartu Ülikooli Raamatukogu Open Accessi nädala üks eesmärke on tutvustada Tartu Ülikooli õppejõududele ja teadlastele digitaalarhiivi DSpace’is, kus on võimalik publitseerida, arhiveerida ja teha kättesaadavaks teadustöö tulemusi, õppematerjale, ettekandeid jms. Teine eesmärk lähtub vajadusest arendada riiklikul tasandil sisulist diskussiooni teadusinformatsiooni publitseerimisest avatud juurdepääsuga.

Raamatukogu suures saalis on nädala jooksul avatud

•Open Accessi infolaud
•TÜ digitaalarhiivi DSpace’is infolaud
•EOD (E-raamat nõudmisel) teenuse infolaud

Neljapäeval, 27. oktoobril toimub ettekandepäev "Institutsionaalne repositoorium kui OA põhimõtete rakendamise alus", kus tulevad arutlusele Eesti digitaalarhiivide arendajate kogemused ja tulevikukavad. Räägitakse ka teadusraamatukogu rollist avatud juurdepääsu edendamisel ja digitaalse arhiveerimise põhimõtetest.

Reedel, 28. oktoobril toimub rahvusvaheline konverents teemal "Open Access – Eesti teaduse võimalus". Konverentsi peamised teemad on eri riikide ja organisatsioonide kogemused avatud juurdepääsu rakendamisel, avatud juurdepääsu õiguslik regulatsioon ning avatud juurdepääsu kasutamise võimalused Eestis. Konverents lõpeb ümarlauadiskussiooniga, millest võtavad osa Haridus- ja Teadusministeeriumi esindaja, Tartu Ülikooli ja Teadus – ja innovatsioonipoliitika seire programmi "TiPS" esindajad ning rahvusvaheliselt tuntud avatud juurdepääsu eksperdid Euroopa erinevatest organisatsioonidest.

Üritustel osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine TÜ Raamatukogu kodulehel: http://utlib.ut.ee/openaccess

28. oktoobril kell 11.00 algavat konverentsi on võimalik jälgida ka UTTVs

Ürituste läbiviimist toetab Euroopa Sotsiaalfond Teadus- ja innovatsioonipoliitika seire programmi "TiPS" vahendusel.

"Teeme ise!" TÜ digitaalarhiiv DSpace’is UUS VIDEO!
Tartu Ülikooli teadlased Open Access’ist (2010 a) VIDEO

Lisainfo: Elena Sipria-Mironov, projektijuht, tel 737 5750, elena.sipria-mironov@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja